Piłkarze z szansą na majstra

KS Waterpolo Poznań – OCMER UŁ ŁSTW (spotkanie rewanżowe)  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Pierwszy dzień wiosny był wyjątkowo udany dla zawodników Waterpolo Poznań. W 6 kolejce Ekstraklasy dwukrotnie pokonali w Gliwicach zespół WTS Polonia Bytom. W całym dwumeczu zdobyli łącznie 6 punktów i utrzymali pozycję wicelidera tabeli. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 4:12, natomiast rozegrany zaledwie po kilku godzinach mecz rewanżowy 8:11.

Malta Waterpolo Cup 2015 (KS Waterpolo Poznań - Alfa Gorzów WlW niedzielę zespół Waterpolo Poznań rozpoczął na basenie Olimpijczyk w Gliwicach rundę rewanżową tegorocznej Ekstraklasy. Po raz drugi w tym sezonie zmierzył się z drużyną WTS Polonia Bytom, zajmującą 4 miejsce w tabeli. W pierwszym spotkaniu gospodarze prowadzili po 8 minutach 2:1. Kolejne 3 kwarty przebiegły już jednak całkowicie pod dyktando gości.

Poznaniacy zdobyli w nich aż 11 bramek, a bytomianie w tym czasie zaledwie dwa razy pokonali bramkarza Waterpolo Poznań Pawła Handze. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem naszych waterpolistów 4:12. Najlepszymi zawodnikami spotkania zostali wybrani poznaniak Paweł Wielogórski, który strzelił przeciwnikowi 3 gole, oraz bramkarz Bytomia Dawid Jung.

W rozegranym w tym samym dniu meczu rewanżowym po 2 kwartach na tablicy mieliśmy remis 5:5. W drugiej połowie meczu lepsi byli już jednak poznaniacy, wygrywając całe spotkanie 8:11. MVP meczu ogłoszono Bartłomieja Kowalewskiego z Waterpolo Poznań oraz Grzegorza Mosia z WTS Polonia Bytom.

Założony plan zrealizowaliśmy w 100% i z Gliwic przywozimy do Poznania kolejne 6 punktów. Jestem bardzo zadowolony z postawy całego zespołu, szczególnie w drugim, niezwykle trudnym meczu. Doskonała gra w obronie pozwoliła nam zachować pozycję wicelidera Ekstraklasy. Oznacza to, że w dalszym ciągu mamy szansę na zdobycie w tym sezonie Mistrzostwa Polski – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań.

Piłka wodna powróci do Poznania tuż po Wielkanocy. W 7 kolejce Ekstraklasy, 2 i 3 kwietnia gracze Waterpolo Poznań zmierzą się w Termach Maltańskich z Legią Warszawa.

W ramach 3 kolejki Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej rozegrano dzisiaj pierwsze z dwóch spotkań na, które odbył się na Termach Maltańskich. Drużyna KS Waterpolo Poznań pewnie pokonała GKPW 59 Gorzów 27:5.