Piłka wodna: to było wyrównane spotkanie. Do czasu…

KS Waterpolo Poznań - ŁSTW Waterpolo Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Po ambitnej walce musieliśmy uznać wyższość zawodników z Łodzi. Walczyliśmy o cenne punkty, ponieważ ten mecz mógł nas przybliżyć do celu, jakim jest medal Mistrzostw Polski. Po 3 kwartach przegrywaliśmy jedynie 8 do 9, niestety w pierwszej części 4 kwarty straciliśmy szybko 3 bramki, co przesądziło o ostatecznym wyniku meczu.

Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich chłopaków, nie było nam łatwo grać z aktualnym Mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski. Mecz był równy do stanu 8:9 – następnie Łodzianie zamienili kontrę na bramkę, później padł gol po rzucie karnym i mecz nam uciekł. Wynik nie oddaje charakteru meczu, po utracie kilku bramek musieliśmy zaryzykować i odsłonić pole własnej obrony.
Relacjonował po meczu Tomasz Różycki.

Przegrana nie zamyka nam drogi do medalu Mistrzostw Polski. Najbliższy czas wykorzystamy na wyciągnięcie wniosków z dzisiejszego spotkania i będziemy przygotowywać się do kolejnych, wymagających meczów.

Udział w rozgrywkach Ekstraklasy jest możliwy dzięki wsparciu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz sponsorów i partnerów – firm: VITEX, Pracownia Zdrowia i Urody, Malta Ski, Małopolanka & Spa, Marino Bistrot, Szkoła Marcina Gortata w Poznaniu, a także patronów medialnych: TVP3 Poznań, Radio Poznań, Planeta Sportu, WTK, lepszyPOZNAN.pl i Sportowy-Poznań.

Waterpolo Poznań – ŁSWT Politechnika Łódzka 11:16 ( 4:3, 1:3, 3:3, 3:7)

Tekst: Michał Żytomirski