Piłka ręczna: Wygrane derby wielkopolski

WKS Grunwald Poznań - MKS REAL Astromal Leszno  Foto: Elżbieta Skowron / sportowy-poznan.pl

Krew, pot i na końcu łzy radości. To wszystko zostawiliśmy w derbach wielkopolski, żeby w końcowym efekcie odnieść bardzo ważne zwycięstwo. Już druga połowa meczu w Olsztynie pokazała, że drzemią w drużynie duże możliwości.

W dniu dzisiejszym wyszarpaliśmy zwycięstwo grą w defensywie oraz znakomitą postawą bramkarzy. Zarówno Filip Tarko jak i Patryk Kulczyński obronili rzuty karne. Szczególnie Filip Tarko bronił dzisiaj jak w transie a koledzy z pola swoją determinacją i wolą walki w obronie pomogli mu zatrzymywać piłki kierowane do naszej bramki. Od początku utrzymywaliśmy 1-2 bramkowe prowadzenie, prowadząc do przerwy 11-8. W 51 minucie drugiej połowy spotkania goście doprowadzili do remisu 15-15. Ostatnie 9 minut to istny horror , który zakończył się zasłużonym zwycięstwem Grunwaldu. Zdobyte ostatnie bramki przez Krzysztofa Martyńskiego, Arkadiusza Guraja , Michała Nieradkę i bramkarza Filipa Tarko pozwoliły nam wreszcie zatańczyć i zaśpiewać na środku boiska ” szły mróweczki przez zielony las i śpiewały cichuteńko tak= Kto Mistrzem jest WKS”. Na uwagę zasługuje fakt, że dzisiejsze spotkanie oglądało bardzo dużo kibiców wśród których była młodzież z Poznania i Powiatu Poznańskiego, która swoim dopingiem niosła nas do zwycięstwa.

Za tydzień kolejne derby z Nielbą w Wągrowcu.

WKS Grunwald Poznań – MKS REAL Astromal Leszno 19:16 ( 11:8)
Bramki dla Grunwaldu: Michał Majewski 4, Martyński Krzystof 2, Gintowt Tomasz 3, Guraj Arkadiusz 1, Piechowiak Patryk1, Nieradko Michał 3, Matlach Mateusz 4, Tarko Filip 1
Bramki dla Leszna: Przekwas Michał 3, Krystkowiak Damian 2, Misiaczyk Krzysztof 2, Wierucki Maciej 1, Giernas Marcin 1, Meissner Krzyszto 5, Wierucki Jakub 1, Pochopień Jakub 1

tekst: Krzystof Brzeziński

Użyte w artykule zdjęcia: Elżbieta Skowron / sportowy-poznan.pl