K U L T U R A

Pierwszy koncert #NaFalach nad Strzeszynkiem

Dawid Kwiatkowski w empiku (29.02.2016)  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dawid Kwiatkowski wystąpi w ramach cyklu koncertów #NaFalach nad Jeziorem Strzeszyńskim, w piatek14 lipca o godzinie 20:00 .

Piosenkarz, autor tekstów i kompozytor wystąpi już 14 lipca o godzinie 20:00 nad Jeziorem Strzeszyńskim. Będzie to pierwszy w tym roku koncert w tej lokalizacji. W repertuarze artysty spodziewać się można takich hitów jak: “Proste”, “Bez Ciebie” czy najnowsze “Cafe de Paris”. Wszystkie koncerty z cyklu #NaFalach są bezpłatne. 

Dawid Kwiatkowski urodził się w 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim. W drugiej klasie liceum przerwał naukę i wyjechał do Warszawy. Założył kanał na YouTube, gdzie początkowo publikował covery, a później własne teledyski.

Karierę muzyczną zaczynał w zespole Two of Us. Jego debiutancka płyta pt. 9893 została wydana 19 listopada 2013 roku, lecz już na 3 tygodnie przed premierą uzyskała status złotej. Wydał w sumie 7 albumów studyjnych: 9893, 9893 Akustycznie, Pop & Roll, Element trzeci, Countdown, 13 grzechów niczyich, Dawid Kwiatkowski. Ze względu na swoją popularność i rozpoczęcie kariery w nastoletnim wieku bywa porównywany do Justina Biebera. 

Jest laureatem Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego wykonawcy i dwukrotnie dla najlepszego polskiego wykonawcy. Otrzymał także cztery nagrody Nickelodeon Kids’ Choice Award i Bursztynowego Słowika.

Cykl koncertów #NaFalach to inicjatywa Miasta, która od lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców, spędzających lato w mieście. W tym roku koncerty odbywają się przez całe lato w dwóch lokalizacjach: nad Maltą oraz Jeziorem Strzeszyńskim. 

Wakacyjny cykl koncertów wystartował na przełomie czerwca i lipca. Podczas pierwszej tegorocznej odsłony na Malcie wystąpiły m.in. Mela Koteluk i Zalia. W kolejnych, odbywających się nad Jeziorem Strzeszyńskim wystąpią: Kamil Bednarek (18.08), PFK Rahim i Fokus (19.08) oraz Fisz Emade Tworzywo (25.08).

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

W poprzednich edycjach #NaFalach wystąpili m.in. Anita Lipnicka & The Hats, Big Cyc, Luxtorpeda, Lao Che, Daria Zawiałow, Mrozu, Happysad, Sorry Boys i LemOn. 

W związku z organizacją koncertu “Na Falach” w Strzeszynku uruchomione zostaną w godzinach od 21:00 do 22:30 dodatkowe kursy na liniach nr 146 i 195. Celem wzmocnienia jest umożliwienie uczestnikom imprezy powrotu do domów transportem publicznym.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz