Sport

Patrioci zwyciężyli Seahawks Gdynia

Patrioci Poznań - Seahawks Gdynia  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter
Mecz wygrany przez poznaniaków 49:8

Starcie Patriotów z rezerwami Seahawks zapowiadło się bardzo interesująco. Choć dla obydwu klubów były to pierwsze mecze w sezonie. Poznaniacy pokonali Gdynian 49:8.

Patrioci grali przed rokiem w trudnej dywizji, gdzie ulegli Panthers B, a także Dragons. Tym razem już na starcie rozgrywek podkreślają, że ich celem jest awans do PLFA I. To bardzo ambitny plan, a w jego realizacji ma pomóc Michał Włodarczyk, który przejmuje funkcję trenera głównego. Polak, który sporą część życia spędził w Kanadzie doskonale zdaje sobie sprawę z potencjału jakim dysponują Patrioci. W ostatnim teście przedsezonowym reprezentanci Poznania zdołali nawiązać równorzędną walkę z Panthers B. To fakt wiele mówiący o tym, że ambicje Patriotów mają silne fundamenty.

Przerwa międzysezonowa była dla nas udana, zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym. Skład Patriotów jest bardzo wszechstronny. Kluczowi zawodnicy są rozrzuceni po wielu różnych pozycjach i liczymy na to, że zdołają skutecznie pokierować resztą ekipy. Zdajemy sobie sprawę, że Seahawks to jedna z najlepszych futbolowych organizacji w kraju. Spodziewamy się twardego meczu, w którym nie zabraknie emocji – powiedział Michał Włodarczyk, trener główny Patriotów Poznań przed niedzielnym spotkaniem.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz