Sport

Patrioci Poznań już nie mogą doczekać się gry!

Patrioci Poznań - trening w Citizen - Poznań 28.02.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Patrioci Poznań - trening w Citizen - Poznań 28.02.2016 r.

Niespełna miesiąc pozostał do rozpoczęcia jedenastej edycji rozgrywek Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Dla Patriotów Poznań będzie to czwarty sezon w historii, a wszyscy sympatyzujący z klubem wierzą, że on wyjątkowy.

Zawodnicy trenują już od ponad miesiąca, a luty minął im pod znakiem rekrutacji nowych zawodników, którzy zapoznawali się podstawami. Z początkiem marca treningi przenoszą się świeże powietrze. Patrioci wracają na swoje boisko na Golęcinie. Zajęcia odbywają się na płycie głównej obiektu co pomoże oswoić się, zwłaszcza nowym zawodnikom, z miejscem rozgrywania meczów domowych. Patrioci zapytani o nadchodzący sezon zapewniają, że już nie mogą doczekać się rozgrywek. Obietnice te z pewnością mają pokrycie w rzeczywistości, gdyż obydwa składy wyznaczyły sobie bardzo ambitne cele.

Juniorzy rozpoczną zmagania ligowe już za około miesiąc. Wystąpią w nowej, jedenastoosobowej formule – PLFA J-11. Doświadczenie i umiejętności zdobyte w „ósemkach” z pewnością zaprocentują i pozwolą juniorom na wysokie loty. Zeszłoroczny finał rozgrywek, pozostawił zawodnikom wielki niedosyt i dużo sportowej złości, więc naturalnym celem drużyny będzie ścisła czołówka turnieju finałowego. Zanim jednak zespół powalczy o miejsce na podium, musi stawić czoła drużynom Stalowych Sowów (Bielawa/Gorzów Wlkp.), Wolverines Opole oraz Panthers Wrocław w ramach Grupy Zachodniej.

Pierwsza drużyna swoje zmagania rozpocznie na przełomie roku. Tegoroczny sezon będzie poważnym sprawdzianem dla całego klubu. Drużyna powalczy o awans do PLFA I, a o bilet do play-off rywalizować będzie z Panthers Wrocław, Stalą Gorzów Wlkp. oraz Dragons Zielona Góra. Wisienką na torcie sezonu zasadniczego będą derby miasta z Kozłami Poznań. Trzy miesiące przygotowań to teoretycznie sporo czasu, jednak treningi już dziś wchodzą na wysokie obroty.

O przygotowanie drużyny dba profesjonalna kadra trenerska, której filarem są amerykańscy trenerzy. Do dyspozycji zawodników są także fizjoterapeuci oraz od nowego sezonu także psycholog.

Patrioci Poznań nie zamykają rekrutacji. Jeżeli chciałbyś zostać jednym z Patriotów, a nie dotarłeś na nasz trening otwarty w lutym, wciąż masz szansę – mówi Marcin Smurawa, rzecznik prasowy zespołu Patrioci Poznań.

Patrioci Poznań zapraszają na swoje treningi wszystkich, którzy również chcieliby grać w drużynie. Zajęcia odbywać się będą na stadionie na Golaju. Juniorzy (14-17 lat) trenować będą we wtorki i czwartki o 19:00 oraz w niedzielę o 11:00, natomiast seniorzy (18-30 lat) we wtorki o 19:00 oraz niedziele o 13:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz