Aglomeracja

Park&Ride – tańsze i bardziej przyjazne

Parkuj i jedź z Piątkowa  Foto: UMP

Już wkrótce z parkingów typu Park&Ride będą mogli korzystać wszyscy właściciele biletów długookresowych. Kierowcy, którzy nie mają sieciówek, zapłacą mniej – tylko 10 zł, zamiast aktualnych 15 zł. Parkingi będą też otwarte w dni wolne od pracy.

Pierwszy parking typu Parkuj i Jedź w Poznaniu został otwarty 21 lutego 2018 roku. Jego oferta była przygotowana tak, by w pierwszej kolejności przyciągać osoby, które wcześniej nie korzystały z komunikacji miejskiej, tylko poruszały się samochodami. Jednak po zebraniu i przeanalizowaniu danych z pierwszych miesięcy działania parkingu, zmodyfikowano zasady jego działania. Rozszerzono zakres biletów, które umożliwiają bezpłatne parkowanie, o bilety specjalne. Od tego momentu na parkingu “Parkuj i Jedź” można zostawić auto m.in. na podstawie biletów seniora, biletów dla rodziców wychowujących czworo i więcej dzieci czy dla honorowych dawców krwi.

We wtorek radni zdecydowali, by zakres rozszerzyć również o bilety okresowe na trasę, Bilety w Programie Premiowym oraz bilety w ramach oferty PEKA Firma. W ten sposób wszystkie rodzaje biletów długookresowych zapisywanych na kartach PEKA będą umożliwiały wjazd na parking na takich samych zasadach.

Zmieni się również cena biletu dla kierowców, którzy nie mają sieciówek, więc nie mogą zaparkować za darmo. Z 15 zł zostanie obniżona do 10 zł. Posiadacze biletów z parkingu typu Parkuj i Jedź mogą na jego podstawie poruszać się komunikacją miejską w Poznaniu.

Trzecią zmianą, jaka została wprowadzona w treści regulaminu, jest usunięcie zapisu dotyczącego zamknięcia parkingu w dni ustawowo wolne od pracy. Od teraz, poza sytuacjami wyjątkowymi, parking będzie czynny we wszystkie dni w roku.

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz