Starołęka

Park Rekreacji Starołęka Mała (prawie) gotowy

Park Rekreacji Starołęka Mała (prawie) gotowy  Foto: PIM

Park Rekreacji Starołęka Mała, który powstaje na terenach dawnych ogródkach działkowych, jest już niemal gotowy. Wszystkie niezbędne pozwolenia potrzebne, byśmy mogli z niego korzystać, zostaną wydane prawdopodobnie do końca maja.

Trwające od końca października ubiegłego roku roboty budowlane i montażowe w nowym, starołęckim parku są już na ukończeniu – wyjaśnia Grzegorz Bubula z Poznańskich Inwestycji Miejskich – gotowe są już boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki z nawierzchnią poliuretanową, plac zabaw, zewnętrzna siłownia i miejsce do ćwiczeń street workout.

Tereny między ulicami Forteczną, Romana Maya i Okopową zmieniły się rzeczywiście nie do poznania. Na terenie Parku Rekreacji Starołęka Mała posadzono drzewa, krzewy ozdobne, zasiano trawę. Wcześniej zamontowane zostały urządzenia odwadniające, dzięki którym deszczówka będzie odprowadzania do kolektora deszczowego. Jej nadmiar trafi do zbiorników retencyjnych, zlokalizowanych na obszarze obiektu. Wody opadowe będą również wykorzystywane do podlewania terenu przy pomocy zaprojektowanego w tym celu systemu.

Powstało też miejsce do gry w szachy i tenisa stołowego, pojawiły się elementy małej architektury, a więc m.in. ławki i kosze na śmieci, a przy obiekcie znajduje się nowy parking – dodaje Grzegorz Bubula.

Nowy park będzie oświetlony i monitorowany. Korzystać z niego będą mogli zarówno amatorzy aktywności fizycznej, jak i osoby chcące się spotkać na świeżym powietrzu.

Użyte w artykule zdjęcia: PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz