K U L T U R A

Parada otwarcia Malta Festivalu

Inauguracja Malta Festival Poznań 2022  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Plenerowa parada zatytułowana ” Dzięki za wszystko” otworzyła 32. edycję Malta Festival Poznań. Instalacja, taniec, pirotechnika, muzyka na żywo to wszystko towarzyszyło widzom, którzy zgromadzili się na Placu Kolegiackim, by razem z grupą Générik Vapeur przejść do Starej Rzeźni.

Początek muzyczno-tanecznej parady rozpoczął się o godzinie 21:00 na Placu Kolegiackim. Piękna pogoda sprzyjała rozpoczęciu festiwalu, stąd tłumnie zebrali się mieszkańcy Poznania.

Parada przeszła ulicą Garbary, by swój finałowy pokaz zaprezentować w Starej Rzeźni. Nie zabrakło fajerwerków, które pięknie rozświetliły niebo.

Podczas parady artyści i artystki Générik Vapeur skłaniali widzów do refleksji nad wstrząsami i katastrofami naszego świata. 

Spektakl Dzięki za wszystko to opowieść o kondycji współczesnego człowieka, jego zmaganiach ze światem, który przepełniony jest bodźcami, za którym nie nadąża ludzka natura. Nowy człowiek poznał wszystkie kontynenty, rozpoznał nowe technologie, przeszedł transformację od idei do antyutopii, ale tu rodzi się pytanie – czy potrafi poradzić sobie ze zmaganiami codziennego życia?

Générik Vapeur z akrobatyczną gracją przemierza umysł nowego człowieka, by w połączeniu sztuki, kultury i naturalnego środowiska odnaleźć wspólny wewnętrzny spokój.

Ta pełna emocji, dynamiki i głośna Parada, która rozpoczęła Malta Festival Poznań, potrwa do niedzieli, 3 lipca.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz