K U L T U R A

Otwarcie Galerii w Bramie

Garbary  Foto: Biblioteka Uniwersytecka

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania otworzy swoje podwoje w najbliższą niedzielę 6 września o godzinie 16:00. Galeria w Bramie, powstała na Garbarach jako efekt inicjatywy oddolnej mieszkańców, przy wsparciu CIL STARtownia STARomiejska, merytorycznej opiece Manufaktury Obrazów i pod patronatem Rady Osiedla Stare Miasto.

Garbary to nie sama ulica, ciąg komunikacyjny, zabudowany pierzejami wschodnią i zachodnią, ale wiele ciekawych historycznie i architektonicznie obiektów. Garbary mają swoją historię, istotnie wpisują się w tkankę miasta, ale mają też swoją teraźniejszość, czas obecny dokonujący się każdego dnia. Garbary to także ludzie, mieszkańcy, rzemieślnicy, restauratorzy i kupcy, właściciele galerii sztuki i zakładów pogrzebowych. To fascynujące miejsce na mapie Poznania.

W bramie kamienicy pod numerem 47 rozpoczyna działalność ogólnodostępna i bezpłatna dla odwiedzających galeria fotografii.

W galerii będziemy pokazywali zdjęcia dokumentujące życie Garbar i Starego Miasta oraz jego mieszkańców, wykonywane pro publico bono przez okolicznych fotografów. Pragniemy umożliwić mieszkańcom i odwiedzającym wejrzenie w charakter, historię i współczesność rewitalizowanej obecnie części miasta. Zaczynamy wystawą zestawiającą obrazy dawnych Garbar ze spojrzeniem współczesnym – mówią organizatorzy.

Garbary dawniej i dziś – wystawa fotografii – Galeria w Bramie

Poznań, Garbary 47
wernisaż w niedzielę 6 września 2020 o godzinie 16:00, wstęp wolny

Otwarcie Galerii w Bramie Foto: materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: Biblioteka Uniwersytecka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz