Piątkowo

Oszukał metodą na wnuczka – kto go poznaje?

Oszukał metodą na wnuczka - kto poznaje?  Foto: KWP

Mieszkanka Piątkowa wuchtę bejmów, po tym jak zaufała młodemu oszustowi, który podawał się za jej wnuczka. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu kim jest mężczyzna z portretu pamięciowego.

W tym konkretnym przypadku osobą oszukaną stała się 77-letnia mieszkanka Piątkowa. To właśnie do niej zadzwonił mężczyzna podający się za wnuka. Szybko zdobył zaufanie rozmówczyni i poprosił o pożyczkę znacznej sumy pieniędzy. Jak tłumaczył bejmów potrzebował, by kupić nowy sprzęt.

Jak zwykle w takich sytuacjach rzekomy wnuczek nie mógł odebrać pieniędzy osobiście – wyjaśnia Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – około godziny 13:45 na skrzyżowaniu ulic Opieńskiego, a Szeligowskiego w Poznaniu na wysokości parkingu hipermarketu Tesco po odbiór gotówki zgłosił się przysłany przez wnuka kolega.

Policjanci sporządzili portret pamięciowy mężczyzny, który odebrał od kobiety pieniądze. To mężczyzna w wieku około 19 – 20 lat, wzrostu około 160 cm i szczupłej budowy ciała. Gdy odbierał bejmy miał na sobie szarą kurtkę z kapturem z czerwonymi dodatkami, ciemne spodnie oraz ciemne sportowe obuwie.

Do całego zdarzenia doszło na poznańskim Piątkowie w środę 25 stycznia, jednak dopiero teraz szkieły zdecydowały się opublikować portret pamięciowy oszusta.

Wszystkie osoby, które rozpoznają osobę z portretu bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Północ.

Przy tej okazji poznańscy policjanci ponownie apelują, aby nie przekazywać pieniędzy żadnym nieznajomym osobom.

Niech każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów – apeluje Patrycja Banaszak – w ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu, a wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać!

Informacje na temat oszusta widocznego na portrecie pamięciowym można przekazywać policjantom osobiście, przy Jana III Sobieskiego 115 lub dzwoniąc pod czynny całą dobę numer telefonu 61 84 146 11 lub numerem alarmowym 997.

Użyte w artykule zdjęcia: KWP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz