POZnań

Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie przez Poznań

Orszak Trzech Króli - 06.01.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Orszak Trzech Króli - 06.01.2013 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterOrszak Trzech Króli przejdzie przez centrum Poznania już po raz piąty. Organizatorzy spodziewają się ponad 15.000 uczestników, którzy wyruszą z Placu Wolności we wtorek w samo południe.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, studentów, seniorów, singli i pary i wszystkich innych do wspólnego świętowania i kolędowania, za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem razem podążymy do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus – zachęcają organizatorzy – po drodze spotkamy między innymi anioły i diabły, rzymskich legionistów oraz Heroda, a podczas finałowej sceny na Starym Rynku Królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus.

Wszyscy uczestnicy spotykają się na Placu Wolności, gdzie wolontariusze rozdadzą 10.000 koron. Pierwsze 4.000 osób otrzyma także specjalnie na tę okazję przygotowane śpiewniki.

Podczas czwartego Orszaku było nas ponad 15.000 – dodają organizatorzy – mamy nadzieję, że 6 stycznia 2015 roku na Placu Wolności będzie nas jeszcze więcej!

Tym razem w orszaku pojawi się nie prawdziwego wielbłąda zastąpi  figura wykonana z drewna. Na trasie czeka na wszystkich uczestników kilka atrakcji.

Oto szczegółowy program tegorocznego Orszaku Trzech Króli:

11:30 – początek rozdawania koron i śpiewników na Placu Wolności
11:45 – formowanie szyku orszakowego
12:00 – Początek Orszaku! Powitanie i modlitwa Anioł Pański z udziałem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

12:15 – uczestnicy wyruszają z pl. Wolności

13:15 – złożenie darów przez Króli na Starym Rynku przed Odwachem
13:30 – Zakończenie Orszaku
13:45 – Msza Św. w Farze Poznańskiej pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka.

Orszak Trzech Króli 2015 Foto: FOTOBUENO / STUDIOBUENO

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz