Aglomeracja

Opony letnie – zimowe dlaczego należy je wymieniać?

Opona nie musi być czarna  Foto: Bridgestone

Sezon wiosenny już się rozpoczął, ale kapryśny marzec wciąż jeszcze powstrzymywał kierowców przed wymianą ogumienia z zimowego na letnie. Czy to już dobry moment, aby zmienić opony? Gdzie znaleźć dobrego wulkanizatora? Yanosik przygotował zestawienie najpopularniejszych warsztatów.

Kiedy wymienić opony zimowe na letnie? W Polsce nie ma przepisów, które nakazują wymianę opon zimowych na letnie, ale jazda na zimowym ogumieniu w ciepłe dni nie jest dobrym pomysłem. Przede wszystkim dlatego, że ma ono bardziej miękką gumę, co powoduje że przy niższej temperaturze nie jest tak twarde jak plastik i zachowuje elastyczność, ale latem, gdy nawierzchnia się nagrzeje, przyczepność zimowych opon będzie znacznie niższa.

Zimowe opony w sezonie wiosenno-letnim będą się znacznie szybciej zużywać i niszczyć. Ponadto mogą powodować szybsze zużycie paliwa, a przy obecnych cenach na stacjach benzynowych, może to generować duży koszt w skali miesiąca – komentuje Dawid Kaczmarowski z Yanosik Warsztaty – Używanie opon zimowych w ciepłych miesiącach nie jest bezpieczne – takie ogumienie w letnich warunkach będzie miało znacznie gorsze właściwości hamowania, a także pogorszy sterowność na zakrętach – dodaje.

Opony zimowe powinno się wymienić, gdy średnia temperatura jest wyższa niż 7 stopni Celsjusza, w momencie gdy pogoda już się ustabilizuje. Kto zwlekał z wymianą opon z zimowych na letnie, czekając aż kapryśny kwiecień wreszcie się unormuje, powinien już rezerwować wizytę u wulkanizatora. Jak znaleźć dobrego specjalistę?

Yanosik Warsztaty to baza najlepszych specjalistów z różnych dziedzin mechaniki samochodowej, którą stworzyła poznańska spółka technologiczna. Znajdziecie w niej warsztaty, serwisy, stacje kontroli pojazdów, lakierników, elektryków, a także wulkanizatorów.

Co ważne – w bazie Yanosik Warsztaty najlepsi specjaliści, których docenili klienci, są nagradzani Certyfikatem Wyboru Kierowców. To wyróżnienie podkreśla m.in. najwyższą jakość świadczonych usług i doskonałą obsługę.

Yanosik Warsztaty przygotowali zestawienie wulkanizatorów z całej Polski. Poniżej lista poznańska.

AutoStrefa-Szybki-Serwis – ocena: 4.98
GUMAR SERWIS OGUMIENIA M.Przybylak – WULKANIZACJA, OPONY NOWE, OPONY UŻYWANE, KLIMATYZACJA – ocena: 4.96
Auto Guma Andrzej Dymek – ocena: 4.96
Auto serwis Wojciechowski – ocena: 4.95
Romgum – ocena: 4.88
Serwis Ford – Bemo Motors – ocena: 4.87
Przeglądownia – ocena: 4.86
WiP Auto Serwis – ocena: 4.85
Mechanika Pojazdowa Dynamiczna Wymiana Oleju Geometria 3D Dariusz Roszkiewicz – ocena: 4.82
NOVAX Opony + Auto Serwis – ocena: 4.81

Użyte w artykule zdjęcia: Bridgestone

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz