Sport

Odwołany Powiat Poznański Open

Frech i Kawa - Powiat Poznański Open  Foto: PPO

W tym roku fani kobiecego tenisa na wysokim poziomie mogą być zawiedzeni. Planowana w ostatnim tygodniu lipca trzecia edycja turnieju ITF Powiat Poznański Open nie odbędzie się. Powodem jest napięty terminarz turniejowy układany w tym roku przez międzynarodową federację pod kontem Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Nie udało nam się zachować stałego terminu imprezy, którą planowaliśmy, jak zwykle w ostatnim tygodniu lipca. Niestety, federacja uznała, że ze względu na dłuższą tradycję pierwszeństwo ma kobiecy turniej ITF o tej samej puli nagród 75 tysięcy dolarów rozgrywany w Pradze. Przesunięcia naszego turnieju na tydzień między 18 a 24 lipca nie braliśmy pod uwagę, aby bezsensownie nie rywalizować z męskim challengerem ATP, Poznań Open rozgrywanym na kortach Parku Tenisowego Olimpia – mówi dyrektor PPO Karol Przygodzki.

Możliwe było rozpoczęcie w podpoznańskiej Sobocie 25 lipca turnieju o niższej puli nagród (np. 25 tysięcy dolarów), ale organizatorzy nie chcieli obniżać jego rangi.

Turnieju PPO w 2016 roku nie będzie, ale na kortach Centrum Tenisowego Sobota odbędzie się wiele innych ciekawych wydarzeń sportowych.Powiat Poznański Open

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz