Sport

Odświeżona Chwiałka “B”

Odświerzona Chwiałka  Foto: POSiR

W hali B na poznańskiej Chwiałce zakończył się remont parkietu. Wycyklinowane klepki, świeżo wymalowane linie i kilka warstw lakieru mają przynieść szczęście poznańskim drużynom ligowym.

Chcieliśmy zapewnić poznańskim sportowcom możliwie najlepsze warunki do rywalizacji. Na poziomie pierwszej ligi parkiet musi być porządny, a dotychczasowy miał już dziury i wypadały z niego pojedyncze klepki – mówi Zbigniew Madoński, Dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji

Jako pierwsze nową nawierzchnię mogły w przetestować siatkarki Enea Energetyka Poznań, które w sezonie 2017/2018 będą rywalizowały w rozgrywkach I ligi.

Trenowaliśmy tu wcześniej więc wiemy, w jakim stanie był parkiet. Teraz jest ładnie odnowiony i to nas cieszy. Mam jednak nadzieję, że to nie parkiet, a umiejętności na boisku będą decydowały o naszych wynikach – mówi Marcin Patyk – Trener Enea Energetyka Poznań

W nadchodzącym sezonie nie tylko siatkarki będą trenowały i rozgrywały swoje mecze na Chwiałce. W hali B zaprezentują się także koszykarki MUKS Poznań, a także szczypiornistki AP Poznań oraz grupy młodzieżowe KS Pyrki Poznań.

W ramach prac odświeżono także hol i szatnie dla zawodników. Inwestycja kosztowała 60 tysięcy złotych i została pokryta ze środków miejskich.

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz