POZnań

Odkryj Twierdzę Poznań już w ten weekend

Forteczny weekend  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kolejny już raz będziemy mogli odkrywać jedną z ciekawszych atrakcji Poznania, jaką są zabytkowe fortyfikacje. Na zwiedzających czekać będzie aż 18 obiektów fortecznych i liczne wydarzenia towarzyszące. Wszystko to odbędzie się już w najbliższy weekend.

Wydarzenie to odbyForteczny weekendwa się już po raz czwarty. W poprzednich edycjach zwiedzało poznańskie forty i oglądało rekonstrukcje i inscenizacje historyczne ponad 30.000 osób.

Tegoroczna propozycja będzie jeszcze obszerniejsza – zapowiadają organizatorzy z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej – łącznie zaprezentowanych zostanie ponad dwadzieścia miejsc, atrakcji i wydarzeń, prezentujących historię poznańskich umocnień i wojskowości od średniowiecza aż po zimną wojnę.

Będziemy mogli zwiedzać między innymi XIX-wieczne forty III, IVa, Va, VI oraz VII, a także muzea na Cytadeli, Śluzę Katedralną, schrony z czasów I i II wojny światowej i zimnej wojny. Warto także zajrzeć do Rezerwatu Archeologicznego Genius Loci, gdzie prezentowane są X-wieczne wały obronne i zobaczyć Makietę Dawnego Poznania.

Na pewno liczyć też możemy na dodatkowe atrakcje, które także do tej pory przyciągały na Dni Twierdzy Poznań. Tym razem będą to między innymi spacery z przewodnikami, często przebranymi w mundury z epoki, projekcje filmowe, inscenizacje historyczne czy warsztaty dla dzieci. Na głodnych czekać będzie wojskowa kuchnia.

Po raz pierwszy udostępnione zostaną schron przeciwlotniczy z lat 40. w Parku Sołackim i podziemia klasztoru Karmelitów Bosych na Wzgórzu Św. Wojciecha – podkreślają organizatorzy.

Zwiedzanie ułatwi nam z pewnością specjalna Forteczna Linia Autobusowa. Połączy ona wszystkie obiekty udostępnione do zwiedzania przez cały weekend. Bilet na autobus będzie można kupić na cały dzień (8,00 zł).

IV Dni Twierdzy Poznań odbywać się będą w ostatni weekend wakacji. Zapraszamy wraz z Poznańską Lokalną Organizacją Turystyczną w sobotę i niedzielę (27-28.08).

Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy wraz z zasadami wstępu do obiektów znajdziesz tutaj.

Forteczny weekend

 

 

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • jedna z najfajniejszych imprez w Posen, szkoda ze miasto nie robi z tego stałej atrakcji – zwiedzania takiego na co dzień 🙂