Sport

Od weekendu otwiera się lodowisko Chwiałka

Lodowisko  Foto: POSiR

W najbliższy weekend 4 i 5 września nadarzy się pierwsza okazja po wakacjach do poślizgania się na lodowisku Chwiałka. W niedzielę swój start w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet zainaugurują zawodniczki PTH Kozice Poznań. 

W sobotę, 4 września, chętni do pośmigania na łyżwach będą mieli lodowisko do swojej dyspozycji od godziny 12 do 19:45 (ostatnie wejście o 19:00), a w niedzielę od 17 do 20:45 (ostatnie wejście o 20:00). 

Na początku sezonu chętnych do poślizgania się będziemy zapraszali w weekendy. Bliżej zimy pojawi się także możliwość korzystania z lodu w dni powszednie – mówi dyrektor Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. 

Fani jazdy na łyżwach korzystają z lodowiska podczas 45-minutowych tercji. Cena biletu na jedną tercję podczas weekendowych ślizgawek to 9 zł (ulgowy) i 13 zł (normalny). Przy zakupie biletów na dwie tercje obowiązuje promocyjne ceny – odpowiednio 14 i 21 zł za 90 minut. 

Na lodowisku można wypożyczyć łyżwy oraz misia do nauki jazdy. Na miejscu działa również punkt ostrzenia łyżew.

Warto pamiętać, że lodowisko na Chwiałce jest najważniejszym w Wielkopolsce obiektem treningowym, z którego korzystają zawodniczki i zawodnicy takich dyscyplin, jak hokej na lodzie, short track czy łyżwiarstwo figurowe. Dlatego w trakcie sezonu warto sprawdzić harmonogram dostępności obiektu na ślizgawki dla publiczności, który jest aktualizowany co tydzień co tydzień na stronie lodowiska. 

Start sezonu hokejowego

Pierwszy mecz Polskiej Ligi Hokeja Kobiet przed poznańską publicznością odbędzie się już w niedzielę, 5 września o godzinie 14:30. Hokeistki PTH Kozice Poznań podejmą drużynę MMKS Podhale Nowy Targ. Wstęp wolny. 

Użyte w artykule zdjęcia: POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz