K U L T U R A

O.N.E. Quintet – koncert w Scenie na Piętrze

O.N.E. Quintet  Foto: FB / O.N.E.Quintet

O.N.E. Quintet wystąpi w Scenie na Piętrze w czwartek, 23 września. Zespół zaprezentuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. To będzie jazz w nowoczesnym wydaniu, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

Muc, Rusinowska, Atmańska, Drabek i Wybrańczyk to przedstawicielki młodego pokolenia muzyków, które na co dzień́ udzielają się na scenie jazzowej, awangardowej i pop. Jako zespół, O.N.E. Quintet są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować polską scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych artystek. Inspiracją jest: Soweto Kinch, Krzysztof Komeda, Brad Mehldau, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Charlie Haden czy Chris Dave.

Zespół w roku 2018 r. był częścią finału Industriady / Kobiety grają Industrię. Wystąpił także na uroczystości 100-tnej rocznicy uzyskania praw politycznych kobiet w Polsce. W 2019 r. otrzymał wyróżnienie na konkursie „Ladies Jazz Festival” w Gdyni, nagrodę specjalną na „Krokus Jazz Festiwal” 2019r. w Jeleniej Górze, a także został zaproszony do finałowego składu „B-Jazz International Contest” 2020 w Belgii. W 2020 zespół O.N.E. Quintet został wybrany przez krytyków JAZZ FORUM zespołem roku w kategorii NADZIEJA JAZZU oraz nominowany do nagrody FRYDERYK w tej samej kategorii.

W listopadzie 2019 r. został nagrany ich debiutancki album, który miał swoją premierę 1 maja 2020, a niecały rok później doczekał się również wydania na winylu.

O.N.E. Quintet

Scena na Piętrze
czwartek, 23 września godzina 20:00

Bilety w przedsprzedaży 30 zł
w dniu koncertu 35 zł

Użyte w artykule zdjęcia: FB / O.N.E.Quintet

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz