K U L T U R A

O muchach i komarach zamiast futbolu!

Zaułek Bez futbolu  Foto: Zaułek Bez futbolu

Wraz z Euro nadchodzi trudny czas dla nie-kibiców. Piłkarskie szaleństwo ogarnia coraz szersze kręgi, anektuje coraz więcej przestrzeni. Piłka nożna jest wszędzie. Już za chwilę wolni od futbolowego bakcyla obywatele zejść będą musieli do podziemia, skrzętnie kryjąc się ze swą polityczną niepoprawnością.

Zaułek Bez futbolu Foto: Zaułek Bez futbolu

A jednak – choć trudno w to uwierzyć – antykibice są wśród nas. Ich stosunek do futbolu przybiera różne formy: od lekkiego désintéressement, po skrajną niechęć. Dla nich przede wszystkim powstał w Teatrze Nowym „Zaułek bez Futbolu”.

Tam właśnie, u progu scen Trzeciej i Nowej, znalazł schronienie zapamiętały pasjonat entomologii – Mariusz Puchalski. Ten wielki miłośnik i znawca życia owadów zaproponuje gościom „Zaułka” interaktywny wykład o insektach. Zasady uczestnictwa są proste: widzowie aktywnie sączą przy stolikach wybrane napoje, Mariusz Puchalski (nie mniej aktywnie!) roztacza przed nimi uroki owadziego mikrokosmosu, zdradzając najintymniejsze szczegóły z życia much i komarów.

Tego nie można przegapić! Zabawny monolog przygotowany specjalnie z okazji Euro 2012, monolog, w którym piłka znajdzie się jedynie w „bardzo odległym tle”!

Zaułek Bez futbolu i Nowa Scena Muzyczna zapraszają w czerwcowe piątki i soboty od godziny 20:30 na spektakle: ROBINSON 2012 – stand-up Mariusza Puchalskiego (zaułek Krystyny Feldman lub w razie niepogody Trzecia Scena Teatru Nowego). Bilety: 25 zł

O 21:30 MOJA PIAF lub PROJEKT SINATRA – spektakle muzyczne na Scenie Nowej. Bilety: 50 zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

Zaułek Krystyny Feldman Foto: http://fotopoznan.blogspot.com

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz