K U L T U R A

Nowy Taniec na Malcie: wejściówka – cena według uznania!

EIO Taniec na Malcie  Foto:

W dzisiejszym spektaklu E.I.O. jego twórcy twórcy pytają o to, jakim dobrem jest sztuka i ile jesteśmy w stanie za obcowanie z nią zapłacić. Jak mówią o swoim spektaklu: „jest to utopijna fikcja składająca się z praktycznych rozwiązań”.

EIO Taniec na MalciePrzedstawienie otrzymało Prix Jardin d’Europe 2010, europejską nagrodę taneczną dla młodych choreografów, „za sposób, w jaki – poprzez przedstawienie – korzystając z minimalnych środków i ogromnej wyobraźni, zespół dogłębnie i od nowa określa pojęcie pracy, kwestionując metody produkcji zarówno w sztuce, jak i w życiu”.

Widzowie współtworzą spektakl za każdym razem na nowo decydując m.in., czy chcą być obserwatorami, czy czynnymi uczestnikami wydarzenia.

Początek o 21:00 W Studio Słodownia +3, bilety przed spektaklem – cena według uznania.

Wykonawcy:
Maria Baroncea jest kierowniczką własnego czasu i zajmuje się tym, co ją najbardziej interesuje w wolnym – na ogół – tempie.
Eduard Gabia zrektyfikował się w 1997 roku jako osoba wyspecjalizowana. Pracując bez przerwy od dnia swoich narodzin, przegrał walkę z rzeczywistością i stał się fikcją.
Dragana Bulut jest niezależną choreografką i wykonawczynią z Belgradu. Od 2004 roku rozwija własną twórczość choreograficzną, która prezentowana jest w różnych kontekstach lokalnych i międzynarodowych.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz