POZnań

Nowy mural na Starym Mieście

Mural Estkowskiego  Foto: Tomasz Dworek

Tuż obok muralu z wierszem Stanisława Barańczaka przy ulicy Estkowskiego / Szyperskiej powstała nowa, społeczna grafika, będąca refleksją nad zjawiskiem rasizmu. Okazje się, ze w tym miejscu na ścianie dawnych budynków przemysłowych, m.in piekarni Fawora w latach 70-tych i początku lat 80-tych mieściły się malowidła z propagandowymi hasłami.

Wydaje się, że do doskonała lokalizacja, obok mądrych słów wiersza Stanisława Barańczaka „Jeżeli porcelana to wyłącznie taka” na uczęszczanym trakcie nad Wartę i przy Biedronce.

Oryginalny projekt przygotował znakomity artysta Grzegorz Myćka (doktorant na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego. Jest laureatem wielu międzynarodowych i krajowych konkursów m.in. Złotego Medalu na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy, Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Konkursie na Rysunek Satyryczny “Muzeum” w Zielonej Górze czy I. miejsca w Festiwalu Filmów Jednominutowych “Oneminutes” w Gdańsku. Był także uczestnikiem wielu międzynarodowych wystaw m. in. w Boliwii, Katowicach czy na Tajwanie

Grafika powstała w ramach w 2.edycji Poznań Art Week – Redystrybucja.

Użyte w artykule zdjęcia: Tomasz Dworek,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz