NOWE SOLARISY DLA POZNANIA

foto: Solaris Bus & Coach  Foto:

foto: Solaris Bus & CoachWkrótce na ulicach Poznania pojawi się aż 75 nowych, niskopodłogowych, ekologicznych autobusów. MPK podpisało właśnie z firmą Solaris Bus & Coach największy od 15 lat kontrakt. Pierwsze autobusy wyjadą na swoje trasy jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Dostawa ma się zakończyć pod koniec 2011 roku. Wszystkie pojazdy posiadać też będą wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Standardowo wyposażone będą również w klimatyzację, system monitoringu oraz ekologiczne silniki spełniające najwyższe normy emisji spalin.

Jesteśmy dumni z faktu, że pojazdy naszej firmy będą wizytówką poznańskiej komunikacji miejskiej podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Przede wszystkim jednak cieszymy się, że poznaniacy na co dzień będą mogli jeździć autobusami miejskimi prezentującymi najwyższe europejskie standardy jakości i komfortupowiedziała Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

To już drugi kontrakt realizowany przez firmę SOLARIS z Bolechowa dla naszego miasta. W 2009 roku Poznań wzbogacił się o 25 niskopodłogowych autobusów tej właśnie firmy.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • yeah, i do tego od lutego MPK jest najnowocześniejszym przewoźnikiem miejskim w Polsce. A dlaczego? Bo ostatnie wysoko-podłogowe IKARUSy zostały wycofane z eksploatacji 😀

  • Można powiedzieć liczy się efekt. Z drugiej strony przyjemniej jedzie się cichym autokarem, do którego nie trzeba podnosić gir zbyt wysoko, żeby wsiąść 🙂