POZnań

Nowe Radio w Poznaniu

Złotych przebojów w poznańskim eterze mogliśmy słuchać w dwóch stacjach, Złotych Przebojach należących do grupy radiowej Agory i w Zet Gold na 90,6 i 99,4 FM. Od dziś na tych częstotliwościach pojawiła się nowa rozgłośnia Meloradio.

Po czterech latach obecności na rynku, radiostacja kierowana do “dojrzałych słuchaczy” zmienia nazwę, ale cała reszta pozostaje bez większych zmian.

Mniej będzie starych kawałków, a nowy format muzyczny określany jest jako „easy listening” – czyli łatwe słuchanie przebojów z ostatnich 5 dekad. Do tej pory grane były przede wszystkim piosenki sprzed roku 2000, teraz ma być więcej nowszych utworów.

Kierownictwo stacji zapowiada ezoteryczny program “Melomagia” Wróżbity Macieja a także bloki filmowe, które poprowadzi Andrzej Sołtysik.

Stacja w skali ogólnopolskiej osiągała słuchalność na poziomie 1%, podobnie było w Poznaniu. W badaniach Radio Track Millward Brown, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl, zrealizowanych w sierpniu 2017 roku Zet Gold znajduje się na końcu rankingu.

Zdecydowanym liderem jest RMF FM (12,5%), następnie z poziomem 9% Złote Przeboje, TOK FM, ESKA. Na kolejnym miejscu Trójka ze sporym spadkiem z 14,5% na 8,5%, spadek zanotowało również Radio Merkury (obecnie po zmianie zarządu po zwycięstwie PiS ze zmienioną nazwą na Radio Poznań) z 7,1% w fali sierpień 2015 -styczeń 2016 na 5,8%.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab, Radio Zet / facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz