K U L T U R A

Nowe pomysły na Estradę. Jest nowa dyrektorka

Małgorzata Kempa  Foto: Urząd Miasta Poznania

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak powołał Małgorzatę Kempę na stanowisko dyrektora Estrady Poznańskiej. Nominacja nastąpiła w wyniku przeprowadzonego konkursu i rekomendacji komisji konkursowej.

Nowa dyrektor Estrady Poznańskiej to prawniczka, od kilkunastu lat pracująca w sektorze kultury i rozrywki. Była strategiem i szefową projektów promocyjnych. Pełniła funkcję redaktora w programie „Szymon Majewski Show“. Jako dyrektor wydawnicza wydawała magazyn o designie. Ostatnie trzy lata poświęciła pracy w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, kierując projektem promocyjnym „Budzik kulturalny”. Stanowisko obejmie w ciągu najbliższych tygodni.

Zadaniem nowej dyrektor Estrady Poznańskiej będzie zdefiniowanie na nowo roli tej instytucji w życiu kulturalnym Poznania oraz zapewnienie jej działania na wysokim poziomie zarówno organizacyjnym, jak i artystycznym.

– Estrada będzie przestrzenią gościnną, otwartą dla instytucji kultury, organizacji pozarządowych i twórców. Dużym wyzwaniem i szansą będą nowe rozwiązania skierowane na dobre projekty związane z przestrzenią publiczną Starego Rynku, placu Wolności i placu Kolegiackiego – deklaruje Małgorzata Kempa. – Nie chciałabym się jednak skupiać wyłącznie na tych najbardziej reprezentacyjnych przestrzeniach Poznania, ale dotrzeć z ofertą tam, gdzie żyje większość poznaniaków, czyli na osiedla mieszkaniowe.

Nowa dyrektor zamierza korzystać z hybrydowości Estrady w oparciu o cztery silne piony. Będą to: Muzyka, Teatr, Film i Projekt Centrum. Jednym z wyzwań będzie na pewno budowa silnej poznańskiej sceny kabaretu literackiego oraz rozwój sceny i impresariatu muzycznego.

Użyte w artykule zdjęcia: Urząd Miasta Poznania

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz