Aglomeracja K U L T U R A

Nowe centrum senioralne!

Centrum Senioralne Winogrady  Foto: materiały prasowe

W czwartek otwarte zostanie Centrum Seniora os. Wichrowe Wzgórze 130. Punkt prowadzony przez Caritas sfinansowany został z budżetu Miasta Poznania.

Odpowiadając na potrzeby osób starszych centrum proponuje różnego rodzaju aktywności w ramach trzech projektów, realizowanych w ramach zadania publicznego: owoczesny i Aktywny Senior, Centrum Łączące Pokolenia i Integra Senior.

Organizowane w centrum wydarzenia obejmować będą warsztaty z obsługi komputera i smartfona, warsztaty z języka angielskiego czy gimnastykę. Aby wspierać łączenie pokoleń organizatorzy przewidują wspólne zajęcia dla dzieci, dorosłych i seniorów, m.in. warsztaty, w tym artystyczne, edukacyjne, językowe o charakterze międzypokoleniowym, cykliczne spotkania lub konsultacje z prawnikiem, psychologiem, pedagogiem, pracownikiem socjalnym czy doradcą zawodowym, korepetycje dla uczniów oraz spotkania promujące wolontariat w tym międzypokoleniowy.

Miasto Poznań chce umożliwiać osobom w wieku 60+ aktywne spędzanie czasu oraz okazje do budowania relacji i wychodzenia z domu, dlatego aktywności organizowane przez centrum będą odbywać się również poza nim – w formie wycieczek kulturalnych.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz