Aglomeracja

Nocna burza zatrzymała bany

Tory - Tczew  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Maciej Koterba

Nawet do wieczora może potrwać usuwanie awarii na linii kolejowej między Poznaniem a Szczecinem. Wieczorna nawałnica zerwała linie między Dobiegniewem a Bierzwnikiem.

Nawałnica, która przeszła w tej okolicy we wtorkowy wieczór powaliła na linie kolejową około 30 drzew, a to zablokowało trasę kolejową z Poznania do Szczecina. W nocy utknęły tutaj cztery bany*. Zdaniem przedstawicieli PKP takich problemów na tak krótkim, ośmiokilometrowym odcinku nie było od lat. Zdecydowano, że pociągi pojadą zmienioną trasą.

Po godz. 3:30 składy Szczecinianin i Bryza wycofane zostały do Szczecina Dąbia i przez Kostrzyn ruszyły do Poznania – informuje TVN24 – pociąg Chrobry i Światowid wycofano do Krzyża i po połączeniu jadą przez Kostrzyn do Szczecina.

Bany mają bardzo duże opóźnienia. Na miejscu działają zespoły techniczne, które usuwają drzewa i naprawiają zerwaną sieć trakcyjną. Prace mają potrwać do wieczora.

Wprowadzono komunikację autobusową, która zastąpi połączenia regionalne. Bany dalekobieżne będą jeździły zmienioną trasą przez Kostrzyn.

*tak, tak – bana to w gwarze poznańskiej pociąg, nie mylić z bimbą czyli tramwajem

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz