Aglomeracja

Noc Naukowców!

Dzień Naukowca - 24.09.2010 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dzień Naukowca - 24.09.2010 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterPorywające wykłady, pasjonujące pokazy, eksperymenty zapierające dech w piersiach i urządzenia o których nie śniło się pisarzom fantastyki. Do tego jeszcze fizyczne show, podczas którego unosić się będą różne przedmioty. To i setki innych atrakcji przygotowali naukowcy dla wszystkich żądnych wiedzy i wrażeń, których zapraszamy w piątek na Politechnikę Poznańską.

Noc Naukowców zostanie zorganizowana w tym roku w aż 320 europejskich miastach. Wśród nich będzie również Poznań. Tej jednej nocy poważni na co dzień naukowcy zmienią się w showmenów, aktorów, przewodników po laboratoriach.

W tym roku mocno postawiliśmy na Marię Skłodowską-Curie, która nie tylko jest motywem przewodnim całej imprezy, ale wiele imprez jest związanych z dziedzinami, którymi się zajmowała – wyjaśnia Jolanta Szajbe z Politechniki.Maria Skłodowska-Curie pojawi się w wielu konkursach, będzie można ją rysować, oraz… przebierać się za nią.

Podczas imprezy będzie można poznać także pasje i  nietypowe hobby naukowców. Stąd pokaz Bitwa nad Wartą, gdzie nie tylko będzie można zobaczyć pokaz armii bitewnych, ale wziąć udział w prawdziwej bitwie – zachęcają organizatorzy.

Z pewnością wiele osób będzie chciało zobaczyć dwa największe pokazy. Pierwszy z nich to Chemia Open Air, czyli widowiskowe pokazanie tęczy, i zaaranżowanie na scenie krainy wulkanów i lodu. Kolejny to cieszący się dużym powodzeniem już od pierwszej Nocy Naukowców pokaz fizyczny. Tym razem odbędzie się on pod hasłem Fizyka Aero Show i w powietrzu będzie się unosić wszystko poza prowadzącym, który znany jest już jako David Copperfield Politechniki Poznańskiej. Obiecuje on wprowadzenie publiczności w tajniki lewitujących ciał.

W programie Nocy Naukowców znalazły się pokazy, które co roku przyciągają tłumy. Miłośników ekstremalnych temperatur zapraszamy do Laboratorium Zimna. Zapraszamy również na Festiwal Wysokich Napięć o którym niektórzy mówią pokaz kina Błyskawica. Dla miłośników decybeli mamy Konkurs Krzykaczy podczas którego nie tylko można maksymalnie się wykrzyczeć, ale także zmierzyć siłę tego krzyku – mówi Jolanta Szajbe.

Polecamy również niezwykły pokaz mody, podczas którego piękne studentki architektury wystąpią w efektownych kreacja własnego projektu.

Już w zeszłym roku ostrzegaliśmy rodziców i opiekunów, że jeśli wymarzyli dla swoich dzieci karierę prawników, piosenkarzy czy aktorów to niech absolutnie nie przychodzą na Noc Naukowców, bo po tej imprezie ich marzenia o przyszłości latorośli legną w gruzach – śmiała się Jolanta Szajbe – w ankietach, które robiliśmy podczas zeszłorocznej imprezy około 90% dzieci i młodzieży deklarowało swoją chęć zostania naukowcami! Jak wyglądała ubiegłoroczna impreza w obiektywie naszego reportera możesz zobaczyć tutaj.

Zapraszamy na Noc Naukowców do Centrum Wykładowego Politechniki Poznańskiej na Piotrowie w najbliższy piątek od godziny 16:00 do 23:00.

Pełen program wszystkich atrakcji, który warto wydrukować i zabrać ze sobą zaznaczywszy wcześniej najbardziej interesujące pokazy, znajdziesz tutaj.

UWAGA! Zostanie uruchomiona dodatkowa, bezpłatna linia autobusowa łącząca Kampus Politechniki Poznańskiej, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Kampus Morasko. Autobusy z przystanku „Politechnika” odjeżdżać będą o: 17:00, 18:00, 19:00, 20:00, 21:00, 22:00 i 23:00. O tych samych godzinach wyjadą z Kampusu Morasko. Będą się zatrzymywać na przystankach: Niezłomnych, Libelta, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Koronna / Św. Leonarda.

Dzień Naukowca - 24.09.2010 r. Foto: lepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz