Niestety tylko remis

Polonia Poznań - KPP Bydgoszcz  Foto: materiały prasowe

W 8. kolejce I ligi grupy północnej piłki nożnej kobiet Polonia Poznań zremisowała z KKP Bydgoszcz 0:0. Remis w Poznaniu spowodował, że dotychczasowe liderki – Polonia Poznań ustąpiły przed Unifreeze Górzno z pierwszego miejsca w tabeli.

Spotkanie z KKP Bydgoszcz miało swój dodatkowy smaczek, wiedziałyśmy, że to spadkowicz z Ekstraligi i zależało nam by w końcu zmierzyć się z tym rywalem i ten mecz wygrać. Początek spotkania bardzo nerwowy, to zespół z Bydgoszczy lepiej wyglądał, stworzył sobie groźne sytuacje. Potrzebowałyśmy czasu by wejść w swój rytm. Jednak znów brakowało nam wykończenia lub ostatniego podania.

Ten mecz nie należał do najłatwiejszych. Dziewczyny z Bydgoszczy były mocno zmotywowane i to właśnie one przeważały w pierwszych minutach. Jednak dzięki dobremu zgraniu naszych zawodniczek na przerwę zeszliśmy z wynikiem 0:0. Druga połowa należała już do Polonii. Było kilka dobrych akcji, ale zabrakło szczęścia. Ten mecz był do wygrania, jednak cieszymy się z remisu i 1 punktu – mówiła Zuzia Sawicka.

W przerwie dużo rozmów, wyciągnięcie wniosków i od razu ruszyłyśmy z impetem w 2 połowie. Posiadanie piłki było zdecydowanie po naszej stronie, stworzyłyśmy sobie 3 groźne sytuacje. Alicja Busza próbowała strzelić głową, potem na długim słupku zabrakło porozumienia między dwoma naszymi zawodniczkami a najgodniejszą sytuację chyba miała Agnieszka Szafran ale jej strzał głową był za słaby. Mimo tego wiemy, że gramy dobrze. Cieszymy się z tego remisu, bo to kolejny nasz mecz bez porażki w tym sezonie i tak niech zostanie od końca rundy. W tym tygodniu zdecydowanie popracujemy nad wykończeniem akcji i do Konina pojedziemy po komplet punktów, by wciąż być w czubie tabeli.

Mecz na remis, ale odczuwam ogromne niezadowolenie. Mecz był zdecydowanie w naszym zasięgu. Musimy przełożyć duże posiadanie piłki na kreowanie sytuacji bramowych i wykańczanie ich tak jak to było w poprzednich meczach. Zależało nam by wygrać i czekałyśmy na spotkanie z KKP Bydgoszcz. Rywal postawił twarde warunki, ale my tez nie odstępowałyśmy im na krok. W meczu z Koninem będziemy chciały pokazać, że to nie przypadek, że jesteśmy na tak wysokim miejscu w tabeli – mówiła po spotkaniu Alizja Zając.

Skład: Dewicka – Liczbińska, Czudzińska, Grześkowiak, Filipiak (Kościelna 60′) – Kosiorek (Szafran 80′), Jacewicz, Sikora (Tyl 80′ ), Czech, Zając – Busza
Rezerwowe: Emilia Krajewska, Zuzia Sawicka, Angelika Lewicka,

Tekst: Alicja Zając

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe