Aglomeracja

Niemal 1.000 piratów drogowych straciło prawo jazdy

O skutkach brawurowej, nieodpowiedzialnej jazdy niektórych kierowców informujemy niemal codziennie. O kilku wypadkach pisaliśmy choćby dzisiaj rano. Szkieły starają się wyłapywać drogowych piratów. Od początku roku niemal 1.000 kierowców straciło w Wielkopolsce swoje prawo jazdy.

Przez blisko 4 miesiące bieżącego roku, zatrzymaliśmy 966 praw jazdy, jest to surowa kara, jednak nadal wielu kierowców nic sobie z tego nie robi – informuje Maciej Święcichowski z wielkopolskiej Policji – w terenie zabudowanym potrafią pędzić o kilkadziesiąt km/h za szybko, często refleksja przychodzi dopiero podczas policyjnej kontroli.

Nowe przepisy, na podstawie których kierowca może stracić prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym zaczęły obowiązywać w marcu 2015 roku. Od tego czasu szkieły każdego dnia zatrzymują osoby, które pomimo zaostrzonych przepisów, jadą zbyt szybko.

Ubiegły rok to 1.611 zatrzymanych dokumentów w Wielkopolsce, dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali 1003 kierowców, którzy w ogóle nie posiadali prawa jazdy – dodaje Maciej Święcichowski.

Bardzo możliwe, że w tym roku liczby te będą większe. Od początku roku do 25 kwietnia zatrzymano już 966 dokumentów i aż 620 osób bez uprawnień.

UWAGA – film zamieszczony powyżej został nagrany na autostradowej obwodnicy Poznania w marcu i zawiera słowa powszechnie uznawane za wulgarne, z tego powodu materiał przeznaczony tylko dla osób dorosłych.

Policja / policjant / radiowóz

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz