Czerwonak

Niedzielny rajd rowerowy

Retroweriada - Poznań 22.05.2016 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Retroweriada odbyła się na Poznańskiej Malcie. W zlocie moli wziąć udział posiadacze rowerów wyprodukowanych do roku 1945 oraz produkcji polskiej do roku 1965. Zaprosiliszeni na zlot zostali także posiadacze rowerów wyścigowych wyprodukowanych do roku 1980. - Poznań 22.05.2016 r.

Zapraszamy na rekreacyjny rajd rowerowy, który odbędzie się w Owińskach w ramach cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2017. Będzie to okazja, by aktywnie spędzić wspólnie czas w pięknych okolicznościach przyrody.

Warto podkreślić tutaj słowo REKREACYJNY.  W tym rajdzie nie będzie istotny czas, a samo uczestnictwo.

Zapraszają do udziału w rajdzie wszystkich posiadaczy rowerów, którzy preferują tempo rekreacyjne i mają ochotę spędzić aktywnie niedzielny poranek – zachęcają organizatorzy – rajd zostanie poprowadzony przez tereny zielone w bezpośredniej okolicy Owińsk i Czerwonaka.

Uczestników rajdu poprowadzi Andrzej Billert, doświadczony przewodnik, znawca wielkopolskich tras rowerowych i jeden z pomysłodawców Pierścienia Rowerowego Powiatu Poznańskiego.

Do pokonania będziemy mieli trasę o długości około 20 kilometrów. Temat tej edycji rajdu to Tajemniczymi traktami po ziemi Cysterek. Wspólnie przejedziemy przez tereny Puszczy Zielonki, które dobrze pamiętają zarówno wspomniany zakon mniszek, jak i wielkiego Cesarza Napoleona.

Po zakończonym rajdzie uczestnicy będą mogli powitać na mecie miasteczka startowego amatorów kolarstwa MTB, biorących udział w Czerwonak MTB Maraton – dodają organizatorzy rekreacyjnego rajdu.

Po przejechaniu trasy na wszystkich uczestników rajdu czekać będzie posiłek regeneracyjny na mecie oraz pamiątkowa odznaka.

Rekreacyjny rajd rowerowy rozpocznie się w miasteczku startowym Bike Cross Maraton Gogol MTB, które zostanie zorganizowane na terenie Kąpieliska Tropicana Owińska (ul. Plażowa 1) w niedzielę 16 lipca. Start zaplanowano na godzinę 10:00.

Zapisy prowadzone będą w dniu rajdu w biurze zawodów w miasteczku startowym do godziny 9:30.

Dorośli uczestnicy za udział zapłacą 10,00 złotych, a młodzież i dzieci 5,00 zł. Osoby poniżej lat 16 mogą brać udział w rajdzie wyłącznie pod opieką osoby dorosłej.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz