POZnań

Nieco spóźnione ostrzeżenie przed mgłą

Centrum Zarządzania Kryzysowego m. Poznania  Foto: Centrum Zarządzania Kryzysowego m. Poznania

Centrum Zarządzania Kryzysowego m. Poznania Foto: Centrum Zarządzania Kryzysowego m. PoznaniaKłopoty komunikacyjne o których pisaliśmy dzisiaj rano zaczęły się już we wtorkowy wieczór. To wtedy w całej naszej aglomeracji pojawiła się gęsta mgła, która uniemożliwiała lądowanie i start samolotów z naszego lotniska. Znacznie również utrudniała jazdę samochodem. Wczoraj taka właśnie aura zaskoczyła chyba wszystkich.

Łącznie z Centrum Zarządzania Kryzysowego. Przynajmniej tak to wygląda. Dlaczego? Czy ktoś wczoraj otrzymał ostrzegawczy komunikat na swój telefon?

Nasze milczały, choć są wpisane na listę, dzięki czemu powinniśmy czuć się bezpiecznie będąc w porę ostrzeżeni przed różnymi kataklizmami. Ostrzegawczy sms dotarł natomiast dzisiaj: CZK Poznan od godz. 19:00 dnia 14.11.2012 r. do godz. 10:00 dnia 15.11.2012 r. – silna mgla.

Lepiej późno niż wcale? Oczywiście, że tak. Dobrze, że system działa, choć tym razem z opóźnieniem. Mamy nadzieję, że drogowcy czekając na zimę mają do swojej dyspozycji nie tylko system Centrum Zarządzania Kryzysowego 😉

Dodamy do tego komunikatu informację, że mgła prawdopodobnie pojawi się nie tylko dzisiaj w nocy, ale również w czwartkowe popołudnie, wieczór i noc. Bardzo prawdopodobne jest także, że mglisty może być także piątkowy poranek, choć wtedy mgła będzie nieco mniej gęsta.

Jeśli chcecie otrzymywać komunikaty o zagrożeniach tutaj możecie przeczytać jakie kody i gdzie wysłać.

Stary Rynek 14 listopada 2012, godzina 8:05 Foto: oognet

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz