Lifestyle

Nie tylko skarpetki i kapcie – czyli nietrafione prezenty

sweter z reniferem  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Jak przyznaje 60 proc. respondentów badania przygotowanego przez internetowy serwis sprzedażowy Gwiazdor nie zawsze trafia w nasze gusta. Wśród najbardziej nietrafionych prezentów królują oczywiście skarpetki oraz kapcie.

Świąteczne prezenty

Praktyczne prezenty pod choinkę, czyli żelazko lub garnki również są w czołówce anty-rankingu. Choć jeśli przyjrzymy się odpowiedziom w grupie wiekowej powyżej 30 lat – wyposażenie gospodarstwa domowego nie jest już takim złym pomysłem. Ryzykownym prezentem są też obrazy i dzieła sztuki oraz podręczniki i poradniki.

Ankietowani zapytani o własne przykłady takich nietrafionych podarunków wskazywali często za małą odzież – od bielizny, po koszulki z dziwnymi napisami, kalesony, rajstopy, dresy czy też kamizelki. Na tej liście znalazły się też: prenumerata czasopisma, płyta nielubianego zespołu i ozdobne figurki. Nietrafione prezenty najczęściej otrzymujemy od rodziców (20,02%), znajomych (19,66%) oraz wujków i cioci (13,06%).

Co najbardziej cenimy w Świętach Bożego Narodzenia?

Czy warto tak bardzo przejmować się kolejną parą kapci lub za małym sweterkiem? Polacy zapytani o to, co najbardziej lubią w świętach na pierwszym miejscu wskazali czas spędzony z rodziną. Kochamy święta również za atmosferę i czas wolny – od pracy, szkoły i codziennego zgiełku. Lubimy nasze świąteczne tradycje, im starsi respondenci, tym więcej wskazań na spotkania wigilijne. A prezenty? Znalazły się dopiero na samym końcu listy.

Badanie przeprowadził Serwis OLX na podstawie 6500 ankiet.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab, OLX / materały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz