Aglomeracja

Nie konsultowano z Radą Medyczną zmian w obostrzeniach

Szczepienie  Foto: materiały prasowe

Nie konsultowano z nami zmian w obostrzeniach, które mają być ogłoszone dziś bądź jutro i dotyczyć okresu świątecznego – powiedział dr Konstanty Szułdrzyński z Rady Medycznej przy premierze. Przyznał, że nie spodziewa się przełomu, a raczej kosmetycznych ruchów. Jednocześnie ma nadzieję na wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla określonych grup zawodowych.

Nikt z nami nie rozmawiał w sprawie zmian w obostrzeniach, które zostały zapowiedziane. Coś będzie pewnie zaostrzone, żeby nie było, że nic się nie zrobiło – powiedział w rozmowie z PAP dr Szułdrzyński.

Przyznał, że nie spodziewa się przełomu w tej sprawie.

Nie spodziewam się takiego przełomu, który przywróciłby nas na tory racjonalności – dodał.

W jego ocenie będą to “kosmetyczne zmiany w obrębie znanych już mechanizmów”.

Jest jednak szansa, że zostanie wprowadzona obowiązkowość szczepień w niektórych grupach zawodowych. Powinno to dotyczyć pracowników systemu ochrony zdrowia, nauczycieli i służb mundurowych. Nasza rekomendacja w tej sprawie była wydana jeszcze przed początkiem jesiennej fali zakażeń – przypomniał ekspert.

Jego zdaniem byłby to krok w dobrym kierunku.

Jeżeli szkoły mają funkcjonować, a doskonale wiemy, jak ważne jest to dla dzieci, to trzeba zaszczepić nauczycieli. Chyba że ktoś ma lepszy pomysł niż szczepienia. Przyznam się jednak, że nie słyszałem – wskazał.

W obrębie innych obostrzeń dr Szułdrzyński nie spodziewa się niczego, co zmieniłoby sytuację.

Z limitu 50 proc. obłożenia, który nie jest respektowany, bo nie ma odpowiedniej podstawy prawnej, zejdziemy np. do limitu 30 proc., który również nie będzie respektowany – podsumował.

źródło: (PAP)

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz