Aglomeracja

Nie dajcie się oszukać!

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Czego nie zrobilibyśmy dla drugiej osoby, która jest w potrzebie? Warto jednak uważać, zwłaszcza, jak znamy się tylko przez Internet. Policja przytacza ku przestrodze kolejną historię oszukanej kobiety, która straciła 77 tyś. złotych.

Poznali się przez internet. On poprosił o pieniądze, a ona straciła prawie 77 tys. złotych.

Pomimo wielu apeli o czujność w kontaktach z nieznajomymi, nadal dochodzi do oszustw. Przekonała się o tym czterdziestokilkuletnia mieszkanka powiatu gnieźnieńskiego.

Na początku kwietnia tego roku za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych poznała mężczyznę. Oboje nawiązali bliższą znajomość internetową. Pokrzywdzona znała jedynie jego imię i nazwisko oraz wiek. Twierdził, że przebywa aktualnie w Afganistanie. Do spotkania w realnym świecie między nimi nigdy nie doszło. Po pewnym czasie mężczyzna poprosił kobietę o odbiór jego majątku, a dokładnie sejfu z zawartością 430 tysięcy dolarów amerykańskich. Kobieta nieświadoma podstępu przelewała na jego konto kolejne kwoty opłat za opłacenie przesyłki, cła i tak dalej. Obiecał, że poda jej numer szyfru do sejfu kiedy on do niej dojdzie.

Do tego momentu historia wydawała się prawdziwa. Kilka dni temu kobieta dostała wiadomość z numeru telefonu należącego do mężczyzny od jego rzekomego znajomego, że zginął podczas ataku na szpital. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że została oszukana powiadomiła Policję. W ten sposób straciła prawie 77 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze wyjaśniają szczegóły i okoliczności tego przestępstwa. Uważajcie na siebie w sieci.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz