K U L T U R A

Namalują polsko – ukraiński mural przyjaźni

Polska - Ukraina - wystwa w Galerii w Bramie  Foto: Norbert Rzepka

Na Osiedlu Kwiatowym powstanie mural będący symbolem polsko – ukraińskiej wspólnej, szczęśliwej przyszłości każdego kraju. Grafika powstanie w symbolice jedności, przyjaźni, pomocy i wdzięczności, a jego malowanie poprzedzą warsztaty.

W warsztatach wezmą udział dorośli migranci z Ukrainy oraz Polacy, oraz uczniowie Szkoły nr 78, również z Polski i Ukrainy. Uczestnicy będą eksperymentować z różnymi technikami artystycznymi, takimi jak: opowiadanie historii, dźwięk, tworzenie i rysowanie.

Wspólne środowisko twórcze pomoże ludziom zapomnieć o barierach językowych, nieśmiałości, a tego właśnie potrzebują teraz uchodźcy – informują organizatorzy z pozarządowej organizacji Logos.

Wydarzenie będzie prowadziła artystka Seila Fernández Arconada, multidyscyplinarna artystka badawcza urodzona w Hiszpanii. Jej praktyka oparta na procesach koncentruje się na współczesnych eko-społecznych problemach badawczych w interdyscyplinarnej współpracy, a także partycypacyjnych metodach artystycznych w środowiskach badawczych.

Po wszystkich warsztatach Seila Fernández Arconada opracuje pracy uczestników i z tego utworzy jeden mural, który w niedziele 5 października uczestnicy wspólnie namalują na ścianie Szkoły Podstawowej nr 78.


Link do wydarzenia na FB – https://fb.me/e/2p2TeLZar

Użyte w artykule zdjęcia: Norbert Rzepka

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz