Sport

Najszybsze zawody pływackie – w sobotę!

Pływacy w Termach Maltańskich  Foto:

W najbliższą sobotę w Termach Maltańskich odbędą się zawody pływackie „Festiwal Sprintu”. To najszybsze zawody organizowane przez poznański obiekt

Termy Maltańskie po praz pierwszy będą organizatorem imprezy pływackiej pod nazwą „Festiwal Sprintu”. W sobotnie popołudnie na poznańskich basenach sportowych wystartuje prawie 500 zawodników zrzeszonych w 42 klubach z całej Polski. Podczas zawodów pływacy będą rywalizować tylko i wyłącznie na krótkich dystansach.

Program zawodów przewiduje zmagania na 50 metrów stylem motylkowym, dowolnym, grzbietowym i klasycznym. Jedynym dłuższym dystansem, wynikającym ze specyfiki wyścigu, będzie 100 metrów stylem zmiennym.

Sobotnie zawody to element przygotowań do najważniejszych zawodów pierwszego półrocza 2019 roku czyli Mistrzostw Polski, które odbędą się połowie maja w Olsztynie. Będzie to okazja, żeby zobaczyć zawodników i zawodniczki bezpośredniego zaplecza Kadry oraz wielu utalentowanych juniorów z Martą Szczepańską na czele, reprezentującą Wartę Poznań.

W programie zawodów jest 5 konkurencji. Początek rywalizacji o 12:45 na basenach sportowych Term Maltańskich. Wstęp na trybuny Kompleksu jest wolny.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz