Aglomeracja

Najpierw musicie zabić mnie – milczący protest w Poznaniu

czarny  Foto:

Fałszywe, czy zmanipulowane informacje, które w ostatnim czasie zalewają Internet jest niestety pożywką do nienawiści. Nie można tego przemilczeć i nie reagować. Takie niebezpieczne sytuacje mają miejsce również w Poznaniu.

Część z nich to być może zwykłe wybryki chuligańskie, ale mamy też do czynienia ze świadomym i celowym działaniem wymierzonym w konkretne osoby i środowiska.

Jedną z takich osób jest Youssef Chadid, poznański imam, który otrzymuje pogróżki. Grozi się śmiercią jemu i jego rodzinie. To w obronie jego i wszystkich innych, których spotyka takie działanie, organizowany jest w Poznaniu milczący protest.

Jak przekonują jego organizatorzy tego wydarzenia ataki na Youssefa Chadida to właśnie efekt publikacji w sieci zmanipulowanego, fejkowego filmu.

Przede wszystkim jednak, jest to związane ze wzbierającą falą rasistowskich, szowinistycznych, nienawistnych wobec innych zachowań i aktów – podkreślają osoby, które zachęcają do wzięcia udziału w proteście.

Przygotowany będzie duży transparent na którym widnieć będzie taki napis: Niech ci, którzy grożą imamowi śmiercią dowiedzą się: NAJPIERW MUSICIE ZABIĆ MNIE. Niech ci, którzy grożą śmiercią komukolwiek, dowiedzą się, że staniemy za niewinnymi murem.

Pokażmy, że nie ma naszej zgody na bezrozumną nienawiść – apelują organizatorzy milczącego protestu – ugrupowania polityczne, czy organizacje proszone są o nieprzynoszenie flag, bądź emblematów, jest to wydarzenie ponadpartyjne!

Milczący protest odbędzie się na poznańskim placu Wolności w czwartek 6 lipca od 17:30 do 18:15. Na facebooku udział w manifestacji deklaruje niemal 400 osób.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz