POZnań

Najlepsze zdjęcia wybierać można tylko do północy

Stary Browar - place of work and play  Foto: Wojciech Siekierski

Stary Browar - place of work and play Foto: Wojciech SiekierskiDziś ostatni dzień głosowania na najlepsze zdjęcie Poznania zgłoszone do konkursu na działającym od kilku miesięcy FotoPortalu miasta Poznania. Tylko do północy możecie zdecydować o tym, który autor zostanie nagrodzony.

Oprócz zdjęć profesjonalnych fotografów swoje zdjęcia umieszczają tu także poznaniacy i turyści, dla których fotografowanie jest pasjonującym hobby. Internauci każdego miesiąca wybierają najlepsze ich zdaniem prace. Teraz trwa głosowanie na najlepsze zdjęcia pierwszej edycji. W galerii finałowej znalazły się wszystkie zdjęcia, które zdobywały uznanie internautów w comiesięcznych głosowaniach, oraz prace, które zdobyły uznanie jury.

Głosować może każdy. W jaki sposób? Podobnie jak podczas wybierania zdjęcia miesiąca. Zaglądamy do galerii finałowej i przeglądając wyselekcjonowane fotografie w trzech kategoriach dodajemy do ulubionych te, które zasługują naszym zdaniem na nagrody i zaszczyty.

Autor pracy, która zdobędzie najwyższe uznanie jury otrzyma nagrodę główną (2.500 zł), ale przyznane zostaną także dwa wyróżnienia (1.500 zł). Internauci w głosowaniuWesoły Poznań Foto: Krystian Mrożekzdecydują o przyznaniu pierwszej (500 zł), drugiej (300 zł) i trzeciej nagrody (200 zł). Wylosowane zostaną również trzy osoby, które były aktywne podczas głosowania i wybierały w edycjach miesięcznych swoje ulubione prace, bądź je komentowały.

Od grudnia, gdy rozpoczęła się ta fotograficzna zabawa, można było zgłaszać swoje fotografie w trzech kategoriach: city of work, city of play oraz kolaż.

Najtrudniejszą okazała się kategoria kolaż – mówi jedna z osób, która nadzorowała przebieg konkursu – po pierwsze dlatego, że wymagała od uczestników wykonywania prac na dany temat, teraz jury oceniać będzie właśnie realizację tematu przewodniego, ale ważne oczywiście będą także pomysłowość i sposób wykonania kolażu.

Oprócz samego konkursu FotoPortal zapraszał uczestników zabawy między innymi na warsztaty fotograficzne.

Wspólnie z FotoPortalem miasta Poznania zapraszamy was do galerii finałowej, którą znajdziecie klikając tutaj. Głosować można już tylko dziś do północy!

Lech w LE 10/11 Foto: Paweł Rosolski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz