Aglomeracja

Najlepsi sportowcy Powiatu Poznańskiego

Najlepsi sportowcy Powiatu Poznańskiego  Foto: materiały prasowe

Ponad 36 tys. zł, tyle wyniosła pula nagród, które w środowe przedpołudnie otrzymali sportowcy i trenerzy z powiatu poznańskiego. Wśród wyróżnionych znaleźli się zawodnicy oraz szkoleniowcy, którzy osiągnęli wysokie wyniki w rywalizacjach na arenie krajowej i międzynarodowej. W gronie laureatów nie zabrakło zapaśników, pływaków, lekkoatletów. Ale uroczystość zdominowali przede wszystkim kolarze.

Wśród nagrodzonych znaleźli się sportowcy rywalizujący w kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy, junior starszy oraz młodzieżowiec. Tym razem przyznano 15 nagród finansowych oraz 11 wyróżnień. Są formą podziękowania oraz docenienia wkładu w promocję powiatu poznańskiego.

Lekkoatletykę zaczęłam trenować dzięki bratu, który zaraził mnie swoją pasją – powiedziała Daria Wyka, laureatka pierwszej nagrody w kategorii wiekowej junior starszy. – Często treningom towarzyszą zmęczenie oraz łzy. Na szczęście sukcesy to rekompensują – dodała wychowanka Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach.

Od wielu już lat w powiecie poznańskim na wysokim poziomie utrzymuje się kolarstwo. Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej młodzieżowiec zajęła Julita Jagodzińska z klubu Tarnovia Tarnowo Podgórne. Zapytana o największe marzenie sportowe odpowiedziała: – Chyba nie będzie to zaskoczeniem, ale moim największym pragnieniem jest zdobyć medal olimpijski.

W ubiegłym roku zdobyliśmy 51 medali mistrzostw Polski. Prawie połowa, bo aż 23 krążki, były ze złota. W sumie aż siedemnastu naszych zawodników stawało na podium mistrzostw kraju. Jest więc czym się pochwalić – Robert Taciak, trener kolarzy z Kórnika nie ukrywał dumy ze swych podopiecznych. Sam również otrzymał nagrodę, drugiego stopnia w gronie trenerów. Wyżej oceniono tylko wyniki Piotra Brońskiego, szkoleniowca kolarzy z Tarnowa Podgórnego.

Wśród nagrodzonych znalazła się także Agata Kamińska, która w ubiegłym roku osiągała sukcesy w jeździectwie, reprezentując Klub Jeździecki Ranczo Kołata. – Sportowo jeżdżę od 8 lat. Kocham to robić i daje mi to mnóstwo satysfakcji – mówiła Agata, która otrzymała trzecie nagrodę w kategorii wiekowej junior młodszy.

TEGOROCZNI NAGRODZENI:

W kategorii wiekowej młodzik nagrody otrzymali: Mateusz Przymusiński (kolarstwo), Maria Hoffmann (kolarstwo), Piotr Chełek (zapasy – styl klasyczny) oraz Maria Karnabal (jeździectwo). W kategorii wiekowej junior młodszy wyróżniono: Zofię Picz (kolarstwo), Joannę Błaszczak (kolarstwo), Agatę Kamińską (jeździectwo), Marię Szczepańską (pływanie). W kategorii wiekowej junior starszy nagrody otrzymali: Daria Wyka (lekkoatletyka), Zofia Budzyńska (jeździectwo – skoki przez przeszkody), Sebastian Nowicki (zapasy – styl klasyczny), Natalia Szymczak (kolarstwo). W kategorii wiekowej młodzieżowiec wyróżniono: Julitę Jagodzińską (kolarstwo), Aleksandrę Tołomanow (kolarstwo), Nikol Płosaj (kolarstwo), Monikę Graczewską (kolarstwo). W kategorii wyróżniający się zawodnicy z drużyn nagrody otrzymali: Mateusz Gibki (ultimate frisbee), Arkadiusz Brzękowski, Adam Stankiewicz oraz Nikodem Jankowiak (bilard). Wyróżniono także Aleksandrę Dzierzkowską, która zajęła I miejsce w New York City Marathon. Nagrody otrzymali również trenerzy: Piotr Broński (kolarstwo), Robert Taciak (kolarstwo), Wiesław Pawlak (lekkoatletyka), Piotr Leonarczyk (zapasy – styl klasyczny) oraz Piotr Ciszak (tenis stołowy).

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz