K U L T U R A

naGranie nad Rusałką –Barekprzestań

naGranie nad Rusałką EDER  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Seria koncertów online, w ramach projektu ,,Antywirusowy pakiet dla młodej sceny muzycznej – naGranie nad Rusałką” rozpocznie się na kanale YouTube ,,Scena nad Rusałką” dzisiaj o godzinie 19:00. Tym razem usłyszymy barekprzestań.

Jestem twórcą z Poznania, we współpracy z saburrakapem tworzę muzykę z gatunku “rap alternatywny”. Ja zajmuję się pisaniem tekstów i muzyki, saburrakap pełni rolę producenta. Na początku 2020 roku wypuściliśmy w świat sześcio-utworową epkę o tytule “barekprzestań”, a w marcu tego roku – debiutancki album pt. “balkon”, który można opisać jako psychodeliczna wycieczka po moich różnych stanach emocjonalnych i psychicznych. Zajmuję się pisaniem muzyki i tekstów od około ośmiu lat. Zaczynałem od pisania prostych piosenek z własnym podkładem gitarowym, w gimnazjum i liceum grałem w dwóch zespołach (Erodyna, Attic). Po skończeniu szkoły pierwszy raz spróbowałem rapować – w ramach projektu “PodKast”, który zrobiliśmy z kolegą z liceum. Pod koniec 2019 roku zaczęły powstawać pierwsze piosenki z saburrakapem w roli producenta, które ukazały się jako epka pt. “barekprzestań”.

Dołączyłem również do kolektywu Natura2000. Jeszcze przed skończeniem epki pojawiły się pierwsze pomysły na dłuższy projekt. Latem 2020 roku wypuściliśmy singiel pt. “dżem”, który obok “przedpremierowych” utworów zagrałem na koncercie Natury2000 – to był mój pierwszy koncert jako barekprzestań. W lutym 2021 roku zakończyliśmy pracę nad płytą, a w marcu oficjalnie na platformach streamingowych zawitał album pt. “balkon”DNONIE to alternatywne rockowe brzmienie z elementami elektroniki. Wcześniej znani byli pod nazwą Negativ. Przed zmianą nazwy, dopracowaniem stylu i lekkim zamieszaniem w składzie, zespół grał dużo koncertów i wygrywał konkursy.

W skład zespołu wchodzą:
– Julia “Toffi” Krawczyńska
– Kuba Lewek
– Max Śliwiński
– Stanisław Rajek.

Koncert transmitowany będzie za pośrednictwem Facebooka ,,Scena nad Rusałką” oraz na kanale Youtube ,,Scena nad Rusałką”. 

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz