Sport

Na Torze Poznań ścigali się…. triathloniści

Duathlon na Torze Poznan (4)  Foto: Endusport / materiały prasowe

Ponad 100 zawodników sprawdziło swoją formę biegową i rowerowa w nietypowych warunkach… bo na wyścigowym Torze Poznań. W tę niedzielę zamiast szybkich aut, główną rolę odgrywali tam triathloniści przygotowujący się do Mistrzostw Europy w triathlonie. Następna impreza przygotowująca do poznańskich mistrzostw już w czerwcu!

Cała trasa wyścigu liczyła 18 km, z czego pierwsze 4 km stanowił etap biegowy, kolejne 12 km jazda na rowerze oraz ostatnie 2 km biegowy finisz. Trasę najszybciej pokonał Robert Czysz z czasem 41 min 18 sec. W rozgrywanym równolegle 2. Biegu „Formuła 1” na dystansie 4 km (jedno okrążenie toru) najlepszy okazał się Mateusz Kaczmarek (13 min 39 sec).

Moje motto to „Zawsze po złoto” i dzisiaj udało to się spełnić. Świetnie, że mieliśmy okazję ścigać się na takim asfalcie. Dzięki tej nawierzchni mogliśmy wykręcać naprawdę duże prędkości – mówił po zawodach zwycięzca Robert Czysz.

Poznański duathlon jest jednym z największych w Polsce, a limit uczestników na liście startowej osiągnięto na długo przed startem. Triathloniści doceniają zawody przede wszystkim za bezpieczną i szybką trasę na Torze Poznań. To właśnie rywalizacja na licencjonowanym torze wyścigowym pozwoliła zawodnikom solidnie sprawdzić formę w przeddzień startu triathlonowego sezonu.

Na tegorocznej liście startowej najmłodszy z zawodników miał 14 lat, a najstarszy 66. Te liczby pokazują, że triathlon to sport dla każdego – dodaje Przemysław Walewski organizator wydarzenia.

Kolejnym przystankiem w przygotowaniach do Enea Challenge Poznań: Mistrzostwa Europy ETU 2016 jest 2. Bieg Czekoladowy – Smak Lata, który odbędzie się 24 czerwca w Parku Cytadela. W imprezie mogą wziąć udział także najmłodsi fani czekolady, w specjalnie zorganizowanym dla nich biegu dla dzieci.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz