Dopiewo

Na rowery!

Rajd rowerowy w Dopiewie  Foto: Rajd rowerowy w Dopiewie

Rajd rowerowy w Dopiewie Foto: Rajd rowerowy w DopiewieCoraz więcej osób w całej Aglomeracji Poznańskiej jeździ rowerami. Część korzysta z nich codziennie, inni tylko sporadycznie. Jednych i drugich portal lepszyPOZNAN.pl zaprasza wraz z Wójtem Gminy Dopiewo na inauguracyjny rajd rowerowy nowopowstałymi szlakami rowerowymi tej gminy.

Łącznie powstało blisko 60 km oznakowanych szlaków, które ukazują m.in. walory turystyczne miejscowości, pozwalają na obcowanie z naturą, są doskonałym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu – zachęca Joanna Dutkiewicz z Dopiewa.

W Rajdzie mogą brać udział wszyscy, którzy czują się na siłach, by pokonać trasę około 18 km. zachęcamy do wyruszenia na tę niezwykłą wycieczkę całe rodziny. Rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnukami, przyjaciele będą mogli na rowerach spędzić mile czas jadąc trasą biegnącą między innymi wzdłuż linii brzegowej jeziora Niepruszewskiego, przez miejscowość Więckowice, a następnie leśnymi duktami na polanę w okolicy leśniczówki Palędzie.

Tempo rajdu postaramy się dostosować do każdego uczestnika – obiecuje Joanna Dutkiewicz.

Na mecie czekać już będzie na uczestników rajdu poczęstunek. Będzie także okazja do zabawy podczas zorganizowanych na polanie konkurencjach sprawnościowych.
Ważne! Rowery muszą być sprawne.

Zapraszamy! Spotykamy się na starcie rajdu ze sprawnymi rowerami na parkingu GOSiR przy ul. Polnej w Dopiewie w niedzielę (28.08) o godzinie 12:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz