Na Ostrowie Tumskim powstała przychodnia

foto Archidiecezja Poznańska / Waldemar Wylegalski  Foto:

foto Archidiecezja Poznańska / Waldemar WylegalskiPoznański Ostrów Tumski ma pierwszą przychodnię. W miejscu, gdzie działali pierwsi cyrulicy państwa polskiego, doczekaliśmy się wreszcie przychodni zdrowotnej na miarę XXI wieku – powiedział podczas otwarcia placówki Abp Stanisław Gądecki. Nowa przychodnia mieści się w budynku należącym do archidiecezji poznańskiej i właśnie z jej środków został wyremontowany. Pracujący tutaj zespół lekarzy ma podpisane umowy z NFZ.

Przy tej okazji abp Gądecki przypomniał, że w Wielkopolsce istnieje więcej obiektów będących własnością kościelnych osób prawnych i zgromadzeń zakonnych, służących w chwili obecnej chorym i ludziom w podeszłym wieku. Wśród nich wymienił poznański Szpital Położniczy św. Rodziny, Szpital Miejski im. Strusia, Szpital Onkologiczny na ul. Łąkowej, Szpital Dziecięcy na ul. Krysiewicza i Szpital Przemienienia Pańskiego. Nie można też zapomnieć o ośrodkach prowadzonych przez zgromadzenia zakonne: siostry serafitki prowadzą dom dla dzieci niepełnosprawnych z dużym upośledzeniem, a siostry szarytki i służebniczki kilka ośrodków dla osób w podeszłym wieku.

AP

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • i niech nikt nie zapomni o 8 LO, jak miasto kasuja cwaniaki z kurii i kłamią teraz taki milosierme… nie mozna dac sie zwiesc!

  • tak tak! o 8 trzeba przypominać! wykasować ich za wszystkie nieruchomości i będzie wtedy sprawiedliwie! może ktoś wie jaki podatek płacą miastu za tą przychodnię?