Sport

Na Mikołajki szykuj… dobrą kondycję!

Już za nieco ponad 3 tygodnie, w sobotę 1 grudnia tradycyjnie nad Jeziorem Strzeszyńskim wystartuje V edycja Biegu Mikołajkowego. Impreza odbędzie się na dystansach biegowych: 4,3 km i 10 km, a zmagania w marszu Nordic Walking będą na trasie 4,3 km.

Zawodnicy na dystansie długim będą mieć do pokonania dwie pętle po dość wymagającej trasie z kilkoma podbiegami. W pakiecie startowym wszyscy zawodnicy otrzymają min. mikołajową czapkę, a na mecie unikatowy medal, gorący napój oraz posiłek regeneracyjny. Podobnie jak w latach ubiegłych o godzinie 09.50 odbędą się biegi dzieci na dystansach od 200 do 1500 m.

Głównym przesłaniem imprezy jest oczywiście promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, jednak Bieg Mikołajowy ma również na celu zjednoczenie biegaczy do pomocy dzieciom w tak ważnym dla nich dniu, jakim jest 6 grudnia. Dlatego podobnie jak w poprzednich latach Organizator biegu – Maciej Łucyk, postanowił, że część wpisowego (5 zł od każdego zgłoszenia) przeznaczone będzie na Dom Dziecka w Wągrowcu.

Warto dodać, że podczas zeszłorocznej edycji biegu, w której wystartowało 1540 biegaczy i 570 dzieci za pieniądze z imprezy udało się kupić 16 nowych rowerów o łącznej wartości 15000 zł

Użyte w artykule zdjęcia: Hernik team , materiały informacyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz