K U L T U R A

Na Łazarzu rządzić będą Chińczyk i Wojownicy Podziemi

Gry strategiczne podczas Polibuda Gaming Zone  Foto: Tomasz Dworek

Sobota z planszówkami to impreza, która przyciąga tłumy miłośników gier. W sobotę  21 listopada w łazarskim Klubie Krąg ponownie królować będzie Chińczyk, Żółwie z Galapagos i Wojownicy Podziemi. Każdy chętny będzie mógł całkowicie za darmo zagrać w dowolną z nich, a do wyboru będzie aż 70 tytułów, w tym te najnowsze. Najbardziej zapaleni gracze będą mieli szansę wygrać nagrody, którymi oczywiście będą gry.

Po dużym zainteresowaniu pierwszą „Sobotą z planszówkami”, która odbyła się w kwietniu, przyszedł czas na drugą edycję. 21 listopada w godz. od 10 do 15 w klubie Krąg zarówno na wytrawnych graczy jak i na osoby, których dotychczasowa znajomość gier planszowych kończy się na „Chińczyku”, będą mogły spróbować swoich sił aż w 70 grach, które przyniosą i udostępnią na miejscu bezpłatnie wszystkim chętnym członkowie fundacji Zagrajmy. W co będzie można zagrać?

– Warto wspomnieć o nowościach na rynku takich jak „Żółwie z Galapagos”, „Wojownicy Podziemi”, „Przebiegłe Wielbłądy” czy „Mexica”, ale będą też znane i bardzo lubiane szlagiery jak „Dixit”, „Osadnicy z Catanu”, „Splendor”, „Wsiąść do Pociągu” – mówi Agnieszka Neumann z fundacji Zagrajmy.

Komu te tytuły nic nie mówią, nie musi się martwić. Wolontariusze fundacji chętnie wytłumaczą wszystkie zasady i pomogą dobrać grę do upodobań poszczególnych graczy. Wiek, płeć, wykształcenie czy doświadczenie w planszówkach nie mają najmniejszego znaczenia – dla każdego na pewno uda się znaleźć odpowiednią grę.

Warto przyjść i spróbować swoich sił w kilku grach, bo to da szansę wygrania jakiejś nagrody. Każdy, kto zagra w od czterech do sześciu gier z listy „Gier Rodzinnych” lub „Gier do Pogłówkowania” otrzyma kartę konkursową, na którą po każdej grze w kolejny tytuł otrzyma pieczątkę. Z grona osób, które wypełnią kupony, zostaną wyłonieni zwycięzcy.

„Sobota z planszówkami” odbędzie się w sobotę, 21 listopada w godz. od 10 do 15 w klubie osiedlowym Krąg przy ul. Dmowskiego 37 na poznańskim Łazarzu. Wstęp wolny!

Sobota z planszówkami

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz