K U L T U R A

Muzyczne granie nad Maltą – przez całe wakacje

Muzyka nad Maltą  Foto: Błażej Daracz / POSiR

Mimo nieciekawej pogody miniony weekend nad Jeziorem Maltańskim był pełen wydarzeń. W sobotę i niedzielę odbyło się aż 9 różnych imprez. Oprócz zawodów sportowych, które najczęściej organizowane są nad Maltą, nie zabrakło również wydarzeń kulturalnych.

W sobotę odbył się koncert finałowy Malta Festival, na którym usłyszeć mogliśmy występ Michael Nyman Band, natomiast w niedzielny wieczór na Maltańskiej Scenie Muzycznej nastąpiło otwarcie cyklu Miejskie Granie. Podczas pierwszego z serii bezpłatnych koncertów plenerowych, jakie czekają nas tego lata nad Jeziorem Maltańskim, zaprezentowali się Night Marks Electric Trio i Paulina Przybysz.

Na pływającej scenie, zlokalizowanej przy trybunach ziemnych Toru Regatowego, muzycy dali świetny show i rozbujali publiczność. Mimo pochmurnej pogody na koncercie zgromadziło się blisko 1000 fanów, którzy już nie mogą doczekać się kolejnego spektaklu muzycznego. Odbędzie się on w sobotę, 4 lipca o godzinie 20:00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół występujący pod nazwą Krzysztof Zalewski. Wstęp oczywiście bezpłatny – informuje Błażej Daracz, rzecznik POSiRu

Podczas sezonu letniego nad Maltą odbędzie się 9 takich wydarzeń. Oprócz Krzysztofa Zalewskiego w lipcu na żywo wystąpią KAMP!, Wojtek Mazolewski Quintet oraz Łona i Webber. W sierpniu natomiast bezpłatne koncerty zagrają Natalia Przybysz, Pablopavo i Ludziki, Kari oraz Muchy.

Maltańska Scena Muzyczna

Harmonogram koncertów Miejskie Granie na Maltańskiej Scenie Muzycznej:
4 lipca – Krzysztof Zalewski
11 lipca – KAMP!
19 lipca – Wojtek Mazolewski Quintet
25 lipca – Łona i Webber
9 sierpnia – Natalia Przybysz
16 sierpnia – Pablopavo i Ludziki
23 sieprnia – Kari
30 sieprnia – Muchy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz