K U L T U R A

Muzeum Powstańców Wielkopolskich dla uczniów

Muzeum Powstańców Wielkopolskich  Foto: Powiat Poznański

Szkolne ławki zostały zamienione na wygodne, miękkie poduszki. Na bok poszły zeszyty i podręczniki. A szkoła ustąpiła miejsca ekspozycjom, które zgromadzono przez minione dziesięć lat. W Muzeum Powstańców Wielkopolskich w Lusowie przez najbliższe tygodnie odbywać się będą „żywe lekcje historii”.

Uczniowie z Zespołu Szkół w Bolechowie byli pierwszymi uczestnikami tych niezwykłych spotkań. Docelowo lusowskie muzeum odwiedzi blisko 3 tysiące uczniów ze szkół prowadzonych przez powiat poznański.

To doskonały sposób na lekcje historii, szczególnie w 100 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, którego uczestnikami byli też wasi rówieśnicy – mówił do uczniów Grzegorz Jazdon z muzeum, który prowadzi interaktywne zajęcia dla młodzieży.

Uczniowie nie musieli nic notować, ani czytać. Cała lekcja była jedną ciekawą rozmową z młodzieżą o przyczynach, uczestnikach i bohaterach tego powstańczego zrywu, który w tym roku obchodzi swoją 100-letnią rocznicę wybuchu.
Na pewno ciekawszą formą nauki jest przyjazd tu, do muzeum, niż przerabianie kolejnych faktów z podręcznika – zgodnie podkreślali Patrycja, Mateusz i Kuba uczniowie klasy mundurowej z Bolechowa.

Okazuje się, że w tym roku muzeum pobija swoje rekordy popularności, w czerwcu frekwencja przekroczyła już wynik ubiegłorocznych odwiedzin. Przez 12 minionych miesięcy muzeum odwiedziło 2609 osób.

Użyte w artykule zdjęcia: Powiat Poznański

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz