SieBuduje

„Murawa 2” – kameralne osiedle niedaleko Cytadeli

MURAWA 2_Area_Development_02  Foto: Materiały Prasowe / Area Development

Pomiędzy ulicami Murawa, Winogrady i Gromadzką powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa. Atrakcyjna lokalizacja doczekała się wyjątkowego projektu autorstwa pracowni Insomia.

Inwestycja Murawa 2 powstaje około 200 metrów od największego z poznańskich parków – Cytadeli. Niecały kilometr dzieli ją od War­tostrady, zaś bogata infrastruktura Winograd sprawia, że w pobliżu znajdzie się wszystko, co wpływa na wygodę życia w mieście.

Kameralne osiedle składać się będzie z 16 dwulokalowych domów. W nich zaprojektowano mieszkania jedno- i wielo­poziomowe. Każde posiada prywatny ogródek, przestronny taras dachowy, balkon lub loggię. Architektura osiedla ujmuje zróżnicowaniem kształtów i elewacji budynków. Nowoczesnego charakteru nadaje mu okładzina z trapezowej lub perforowanej blachy, natomiast drewno oraz tynk uzupełniony pnącą zielenią zbliżają je do natury.

W projekcie Murawa 2 znajdziemy wiele rozwiązań mających zapewnić mieszkańcom prywatność, m.in. wysokie wygrodzenia ogródków, aluminiowe żaluzje zewnętrzne czy przesłonięte okna łazienek.

Standard wykończenia inwestycji będzie tu zauważalnie wyższy. W większości domów zaplanowano wysokie na dwie kondygnacje, przestronne salony, elektryczne markizy na tarasach ogrodowych, czy ogrzewanie podłogowe. Optymalne doświetlenie wnętrz zapewnią energooszczędne, drewniane okna i duże przeszklenia typu HS na parterach budynków. Do większości mieszkań znajdujących się na piętrze prowadzić będzie winda oraz oryginalnie zaprojektowane, zewnętrzne klatki schodowe.

Zakończenie budowy inwestycji planowane jest na IV kwartał 2023 roku.

MURAWA 2_Area_Development_01 Foto: Materiały Prasowe / Area Development
Użyte w artykule zdjęcia: Materiały Prasowe / Area Development

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz