Sport

MUKS, emocje do ostatniej sekundy

MUKS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W sobotę 07.11.2020 zespół trenerów Macieja Brodzińskiego i Krzysztofa Dobrowolskiego podejmował lidera tabeli grupy B, niepokonaną dotąd ekipę AZS Politechniki Korony Kraków.

Poznanianki z uwagi na kwarantannę miały dłuższą przerwę i tylko dwa rozegrane mecze, ale oba wygrane. Zapowiadało się zatem niezłe widowisko.

Początek spotkania, mimo, że wynik otworzyła rzutem za 3 Weronika Woźniak, należał do krakowianek, które utrzymywały niewielką przewagę. Zresztą to właśnie przyjezdne wygrywały przez większą część spotkania. A do przerwy miały na plusie 5 oczek.

W 3 kwarcie na parkiecie rozszalała się Aleksandra Zięmborska, która w tej części spotkania zdobyła 13 z 25 punktów zespołu. I dopiero w końcówce tej kwarty zaczęły punktować inne poznańskie zawodniczki. Ale pozwoliło to Muksiarom objąć kilkupunktowe prowadzenie.

Na 4 minuty przed końcem spotkania przewaga MUKS-u wynosiła już 12 punktów. Ale wiadomo, że w koszykówce wszystko jest możliwe, a krakowianki nie zamierzały się poddać. W szeregi Muksiar wkradła się nerwowość, zaczęły popełniać straty, a piłka nie mogła znaleźć drogi do kosza. Do tego Poznanianki zaczęły faulować, co na linii rzutów osobistych zamieniały na punkty podopieczne trenera Wojciecha Downar-Zapolskiego. Na 2 minuty przed końcem spotkania za 5 przewinień parkiet musiała opuścić podstawowa rozgrywająca MUKSu, kapitan zespołu Weronika Papiernik i prowadzenie gry w tym ważnym momencie spadło na barki 16-letniej wychowanki MUKS Natalii Juskowiak.

Zespół z Krakowa na 10 sekund do końca meczu zdołał doprowadzić do remisu. I tu wielkie brawa dla wspomnianej wcześniej Juskowiak, która nie zastanawiając się zaatakowała kosz rywalek, a piłka po jej wejściu zatańczyła na obręczy i wpadła do kosza. AZS Politechnika miała jeszcze 2 sekundy na wyrównanie, ale na szczęście dla poznanianek tak się nie stało.

Najwięcej punktów dla MUKS Poznań i najwięcej zbiórek zdobyła Aleksandra Zięmborska, która uzyskała również najwyższy eval (21 pkt, 9 zb, eval +20). 4 razy za 3 trafił nasz strzelec Weronika Woźniak (15 pkt, eval +11), 3 razy za 3 trafiła Marta Masłowska. Aż 11 asyst rozdała w tym spotkaniu rozgrywająca Weronika Papiernik (5 pkt, eval +11)

Po spotkaniu trenerzy wskazali na najlepsze ich zdaniem zawodniczki w swoich zespołach. W ekipie z Krakowa została wyróżniona Katarzyna Kocaj (24 pkt, 10 zb, eval +35), w drużynie z Poznania – Marta Masłowska (13 pkt, 6 zb, eval +11).

MUKS Poznań – AZS Politechnika Korona Kraków 76:74 (15:18, 17:19, 25:16, 19:21)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz