POZnań

Możesz zostać młodym Indianą Jones!

Letnia Akademia Malucha w Muzeum Archeologicznym  Foto: M_Kalisz_Muzeum_Archeologiczne_w_Poznaniu

„Mali odkrywcy starożytnych miast” to temat przewodni tegorocznej Letniej Akademii Malucha, czyli wakacyjnego cyklu zajęć dla najmłodszych w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, który odbędzie się w lipcu i sierpniu. Właśnie rozpoczęły się zapisy!

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do10 lat. Tematycznie obejmują zarówno zagadnienia historyczne, archeologiczne, jak i kulturowe.

Letnia Akademia Malucha w Muzeum Archeologicznym Foto: M_Kalisz_Muzeum_Archeologiczne_w_Poznaniu

„Zajęcia realizowane będą w przystępny sposób, mający na celu zaktywizowanie uczestników, poruszenie wyobraźni dzieci, przedstawienie zwyczajów innych kultur, ukazanie na czym polega praca archeologa oraz zachęcenie maluchów do jak najczęstszych wizyt w Muzeum Archeologicznym” – informuje Marta Kalisz z Działu Wystaw i Edukacji.

Wśród tematów spotkań są różnorodne zagadnienia, dotyczące kultur starożytnych całego globu: od tajemniczej Wyspy Wielkanocnej, przez Zakazane Miasto w Chinach, niebosiężne piramidy egipskie po podstępnie zdobytą Troję.

W zajęciach udział mogą wziąć zarówno indywidualnie jak i w ramach kolonijnej grupy. Koszt uczestnictwa wynosi 4 zł od osoby lub 140 zł dla zorganizowanej grupy do 30 osób. Należy jednak pamiętać, o wcześniejszym zarezerwowaniu terminu.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz